Як замінити газовий котел

gaz kotel 300x225 Як замінити газовий котелУ світлі зростаючої популярності автономних систем опалення ми вирішили розповісти Вам про особливості заміни газового котла старої конструкції, розташованого на кухні, на сучасний двоконтурний котел. Роботи по заміні труб, батарей і інших елементів системи опалення сьогодні ми розглядати не будемо, і зупинимося на найважливішому – котлі.

Процедуру заміни котла можна умовно розділити на кілька етапів, кожен з яких буде розглянуто нижче.

Промивка системи опалення

gaz kotel1 Як замінити газовий котел

Заміна газового котла починається з промивання системи опалення, щоб відкласти в системі бруд не забила теплообмінник знову заміненого котла, щоб не вийшов з ладу насос підкачки і перемикаючий клапан. Проводиться промивка шляхом заповнення водою центрального водопостачання, яка підключається через підживлювальний кран (1,2,3), а потім через кран зливу вода втечуть у водостік зовні (4).

Демонтаж котла

gaz kotel2 Як замінити газовий котелПершою справою котел відключають від газопроводу, підживлення з боку введення холодної води (5), системи опалення (6) і системи вентиляції (7). За допомогою необхідного інструменту проведіть всі необхідні роботи, а потім зніміть котел (8).

Свердління монтажних отворів

Розмічаємо стіни під майбутні отвори (9). Зробити це буде легко, адже практично кожен сучасний котел комплектується монтажним лекалом. Формуємо в стіні отвори для кріплень котла – анкерних котлів або монтажних планок (10). У зовнішній стіні також робиться отвір для димаря.

Навішування котла

gaz kotel3 Як замінити газовий котелНавішуємо настінний котел на заздалегідь встановлені кріплення (11), потім ретельно перевіряємо його стійкість і відсутність ймовірності обривання (12). При правильному навішуванні, отвір для димоходу в стіні повинно збігатися з патрубком для видалення диму в котлі (13).

Підключення до системи димовидалення

У даному випадку котел оснащений горизонтальним (16) коаксіальним димоходом (труба в трубі). Для з’єднання труби і патрубка котла використовуємо спеціальне коліно (14, 15).

gaz kotel4 Як замінити газовий котелПідключення до газової системи

Для під’єднання використовуємо мідні фітинги (з’єднувальні елементи 17), які з’єднуються між собою за допомогою пайки (18,19). У даному випадку фітинги з’єднують запірну арматуру газопроводу і котел (20).

Підключення котла до системи гарячого водопостачання та опалення

При заміні газового котла ми міняємо старий на сучасний зразок, який є двоконтурним і працює як з системою опалення, так і з гарячим водопостачанням. На трубопроводах обох систем встановлюється запірна арматура і фільтри (не обов’язково, але дуже бажано). При з’єднанні обох систем і котла використовують фітинги, спаяні з мінімальної кількості елементів (21), що забезпечить меншу ймовірність протікання в місцях пайки. Після завершення підключення проводиться заповнення контуру системи водою для перевірки надійності монтажу.

Підключення до електромережі

Сучасний котли повинні під’єднаються до електромережі, але особливих труднощів це не викличе, тому що всі вони оснащені штепселем, який просто вставляється в розетку.

Запуск котла

Пробне вмикання котла (22) на нетривалий період проводиться з метою випробувати змонтовану систему і виявити можливі несправності. У разі будь-яких неполадок на екрані котла відображається код помилки, яка має бути усунена. Після цього котел запускається ще раз і якщо все пройшло нормально, на нього одягається зовнішня обшивка.

Фарбування та ізоляція труб системи

Мідні фітинги не обов’язково профарбовується і робиться це швидше з естетичних міркувань, а от теплоізоляція труб необхідна – слід зменшити віддачу тепла трубами на шляху від котла до батарей опалення. Для цих робіт використовують спеціальну трубну ізоляції, яка легко одягається на труби.

Програмування котла

Після випробування котла встановлюють параметри його роботи під конкретні умови житла замовника. Задаються температура гарячої води, якщо установка відбувається в теплу пору року – опалювальний контур вимикається. Потім, звичайно, замовнику проводять інструктаж з управління котлом і видають на руки всі необхідні документи.