Як зшивати та затирати міжплиточні шви

zatirka 300x199 Як зшивати та затирати міжплиточні швиКінцевий результат найкраще видний по міжплиточних швів. Ось як правильно виконати зшивання.
Плитковий розчин висихає приблизно за добу, після цього можна приступати до закладення швів. Щілини повинні бути чистими, їх можна трохи змочити губкою, щоб легше було внести масу для зшивання. Вона приготовлена ​​з замішаного у воді порошку. Отриманий розчин наноситься гумовим шпателем або гумовою теркою. Лицювальник зшиває стіну по ділянках, кожен з яких площею 4-6 кв.м. Розчин наноситься гумовим шпателем і розподіляється по швах діагонально з легким натисканням. Надлишки видаляються вологою губкою і остаточно стираються сухою ганчіркою.
При зшиванні чорним розчином на плитці залишається безліч плям, які легко змиваються.

ПРИКЛАД
Для успішного зшивання необхідно старанно заповнити щілини розчином. Просто нанести розчин і вимити потім плитку – недостатньо. Для заповнення розчином щілин можна використовувати вологу губку, а для розрівнювання – гладку тріску.

Розчини різних кольорів

Маса для зшивання випускається різних кольорів, і її можна підібрати на свій смак. Найбільш поширені три варіанти: перлинно-білий, білий і чорний. Міжплиточний розчин продається в різній розфасовці у вигляді порошку, який розмішується у воді відповідно до інструкції на упаковці. Для його приготування використовується встановлений на дриль змішувач. Готовий розчин повинен бути кремоподібним і однорідним. Чим ширше закладаються шви, тим грубіше повинен бути розчин (уважно прочитайте інструкцію на упаковці).

Відповідні інструменти

Закладення швів між плиткою виконується простіше при використанні відповідних інструментів. Можна придбати спеціальний комплект, до якого входять відро з валиками (до них притискають пінопластову тертку), гумовий шпатель (або гумова терка) і пінопластові терка (або губка для плитки). Зазвичай розчин наносити гумовим шпателем простіше, ніж гумової теркою. Також знадобляться тріска або Кельн для закладення швів, кілька простих губок і м’яких бавовняних ганчірок для полірування плитки.
ГУМОВИЙ ШПАТЕЛЬ
Міжплиточна маса наноситься в шви гумовим шпателем діагональними рухами, щоб шпатель в них не застрявав.zatirka1 Як зшивати та затирати міжплиточні шви
ГУБКА
Для кращого зв’язування розчину облицьована стіна злегка зволожується простою губкою.
ПІНОПЛАСТОВА ТЕРТКА
Надлишки міжплиткового розчину видаляються пінопластовою теркою. Після затвердіння розчину плитки ретельно поліруються сухою бавовняною ганчіркою. Намагайтеся не пошкодити шви!

  1. Міжплиточний розчин по діагоналі наноситься гумовим шпателем. Старанно і повністю заповнюються міжплиткові щілини. Надлишки розчину видаляються.zatirka2 300x146 Як зшивати та затирати міжплиточні шви
  2. Всі шви розгладжуються вологою губкою. Розчин повинен повністю заповнити шви, а його надлишки потрібно ретельно стерти. Зайвий розчин видаляється тріскою або кельнею.
  3. Плитка очищається вологою губкою, яку проводять по швах діагонально, щоб не видалити розчин з швів. Після кожного проходу губка виполіскується.
  4. Міжплиточні шви сохнуть досить швидко. Після їх затвердіння плитка полірується сухою бавовняною ганчіркою.