Як зробити заземлення

Інформація про те, як зробити заземлення, згодиться будь-якому господареві. Заземлювати необхідно такі побутові прилади як пральна машинка, бойлер, електроплита і т.д. або ж виникає необхідність у глобальній організації електричного заземлення для окремої квартири або будинку.

Зазвичай заземлення підключають до труб опалення чи водопостачання. Але цей підхід у корені невірний. У міських умовах блукаючі струми настільки великі, що радіаторах опалення може бути що завгодно, але заснована проблема полягає в тому, що струм, при якому спрацьовують автомати захисту, дуже великий.

Для організації заземлення знадобиться: ізольований, багатожильний товстий кабель (метраж розраховується виходячи з маршруту прокладки з невеликим запасом), два шурупа-саморіза і шайби, металевий стрижень завдовжки не менше 1,5-2 метрів для приватного будинку. З інструментів знадобляться: пасатижі, викрутка, бокорізи, дриль зі свердлом, відповідному під діаметр саморізів.

zazemlennya 300x197 Як зробити заземленняЗаземлення в міській квартирі

Заземлення в міській квартирі із загальним електрощитом на сходовому майданчику проводиться досить просто. Справа в тому, що в цьому варіанті заземлення в будинку вже існує і тому до нього треба тільки дістатися. Необхідно відкрити електрощиток і знайти місце, де безліч різних проводів приєднані власне до корпусу електричного щитка.

Потім необхідно розрахувати необхідну довжину і прокласти провід по квартирі. Потім прибирають 2-3 см ізоляції з кожного кінця дроту і розділяють обплетення дроти на дві частини. Між ними вставляють саморіз з одягненою шайбою для створення щільного контакту в місці його кріплення до електричного щитка. Кінці обплетення дроти скручують за допомогою пассатижами, як би обертаючи шуруп.

Потім підготовлений саморіз укручуємо в потрібне місце електрощитка до упору з деяким зусиллям. Тепер провід заземлений і залишається тільки приєднати його безпосередньо до електроприладу або іншому споживачу заземлення. Для цього проводять ту ж процедуру з іншим підготовленим кінцем проводу до огортання саморіза проводом. Якщо треба заземлити комп’ютер, то ззаду на системному блоці знаходять зону кріплення карт розширення, де знаходяться відповідні місця для заземлення. Іноді в системному блоці передбачені спеціальні гвинти для цих цілей. Саморіз з проводом прикручують в металевому шасі системного блоку.

Згідно загальноприйнятим стандартам, на будь електротехніці місце для заземлення позначається спеціальним значком, поруч з яким зазвичай розташовується затискач або кріпить болт. Ще на апаратурі можна зустріти позначення «Ground» (скорочено GND), що з англійської перекладається як «земля». Якщо ніяких позначень на пристрої немає, то для заземлення згодиться металеву підставу корпусу.

Заземлення електричної розетки

zazemlennya1 300x225 Як зробити заземленняБагато зустрічали варіанти європейських розеток і вилок, у яких передбачений третій контакт для заземлення. У цьому випадку провідник заземлення приєднують до спеціального висновку заземлення, встановленому в розетку, і таким чином вона буде заземлена.

Заземлення приватного будинку

У приватному будинку, на відміну від багатоповерхових будинків, заземлення можна знайти тільки в землі. Для проведення робіт знадобиться міцний металевий стрижень довжиною 1,5-2 метри з великою поверхнею для електроконтакту із землею. В якості такого прутка може підійти лом, у якого з одного краю треба просвердлити отвір під саморіз. Це необхідно для закріплення заземлюючого проводу.

Перед тим, як зробити заземлення, необхідно вибрати відповідне місце у дворі, і забити в землю металевий стрижень якомога глибше. Над землею повинен залишитися тільки кінець з отвором під саморіз, до якого прикручують провідник заземлення вищеописаним способом. Для поліпшення контакту заземлюючого прутка з землею можна розвести у відрі води пів кілограма куховарської солі (вона є відмінним провідником електрики) і отриманим розчином залитий місце установки прутка в землю. Для того, щоб метал менше іржавів в місці контакту дроту і металевого штиря, конструкцію захищають від впливу атмосферних опадів – це може бути яке або гумовий виріб або манжета.

Одним з варіантів заземлення в приватному будинку є конструкція з бляшаного аркуша. Для цього беруть лист нержавійки або оцинкований метал з великою поверхнею контакту з грунтом. Потім виривають яму в землі відповідного розміру і глибиною побільше, і закопують в неї металевий лист. Потім забезпечують контакт заземлюючого проводу та вироби, заливають це місце сольовим розчином, закопують яму і добре утрамбовують грунт.

Можна зробити заземлення і за всіма правилами. Ця конструкція являє собою три металевих стрижня довжиною не менше трьох метрів (ця довжина враховує промерзання грунту), які закопують на рівновіддаленому один від одного відстані 1 метр. Повинен вийти рівносторонній трикутник. До кінців цих штирі приварюють три прутка і з’єднують їх на вершині в єдину точку, утворюючи так званий контур. Це пристрій погоджено по всіх електричним параметрам для заземлення.