Як зробити ящик для іграшок своїми руками

Всі батьки стикалися з проблемою розкидання дитячих іграшок.
Діти люблять грати , але не дуже люблять збирати іграшки. Цю проблему можна вирішити , якщо придумати для дитячих багатств постійне місце зберігання , яке буде легкодоступною для малюка. Відмінним варіантом є ящик для іграшок з відкидною кришкою. Цей міцний короб може бути зроблений з цілісного масиву дерева , фанери, ДСП або меблевих щитів. Якщо матеріал красивий , то виріб можна покрити прозорим лаком , а в разі фанери або ДСП ящик краще пофарбувати . Цей міцний надійний ящик легко прибирати , а це важливо для дитячих речей. Також місце зберігання іграшок можна красиво декорувати і цей ящик стане прикрасою дитячої кімнати. А коли дитина виросте , ящик може стане в нагоді для зберігання спортивного інвентарю наприклад.

jachik 300x205 Як зробити ящик для іграшок своїми руками
Важливо пам’ятати , що ця річ виготовляється для дитячої кімнати, тому неприпустимо використання токсичних матеріалів і лакофарбових виробів. Також, оскільки ящик забезпечений відкидною кришкою , краще застосувати спеціальні пружинні держателі , які не допустять прищеплення дитячих пальчиків .

Для того , щоб ящик з іграшками легко пересувався , до його низу прикручують коліщатка , які можна купити в магазинах меблевої фурнітури.

Матеріали для виготовлення ящика

Для такого красивого і міцного ящика знадобляться наступні матеріали:

 • Задня і передня стінки з обраного матеріалу розмірами 2х44х98 см (2 шт.)
 • Боковини 2х44х46 см (2 шт.)
 • Декоративні накладки на основу і верхні кромки ( 8 шт.)
 • Планки 2х2х94 см (2 шт ) і 2х2х40 см (2 шт.)
 • Захисні кутові накладки 0,6 х2 , 5х2 , 5 х 34 см ( 4 шт.)
 • Дно 2х43х94 см (1 шт.)
 • Кришка 2х54х107 см (1 шт.)
 • Ручки на кришку (2 шт. )
 • Фінішні та оздоблювальні цвяхи
 • Рояльна петля довжиною 90 см (1 шт.)
 • Тримачі для ящиків з іграшками (2 шт. )

Збірка ящика для іграшок

Першим етапом йде виготовлення деталей скриньки – задній , передній і бічних стінок за розмірами , зазначеним у списку деталей до виробу .

У передній і задній стінці ящика вибирають фальци так , як показано на малюнку загального вигляду ящика для іграшок.
Потім можна приступати до процесу складання. На фальци передньої і задньої стінок наносять клей для дерева і з’єднують їх з бічними стінками. Можна зміцнити з’єднання фінішними цвяхами довжиною 38 мм.
Для того , щоб при висиханні ящик прийняв строго прямокутну форму використовують струбцини . Їх розташовують у двох діагональних нижніх кутах і в двох верхніх кутах , розташованих по протилежній діагоналі. Струбцини не знімають до повного висихання клею, інакше ящик може перекоситись втратити геометричність форми .
Для скриньки використовують кілька декоративних накладок. Спочатку треба вибрати в них фаски за допомогою фрезерної машини зі спеціальною фасочною фрезою (можна також використовувати верстат) . Уздовж однієї зі крайок майбутньої декоративної планки розміром 2,5 х5 і 2,5 х8 см формують фаску розміром 13 см. Для верхніх декоративних накладок вирізують заготовки розміром 2,5 х5 см з скошеними під 45 градусів торцями. Накладки фаскою вниз розташовують урівень з верхніми крайками стінок ящика для іграшок і приклеюють клеєм. Також використовують оздоблювальні цвяхи довжиною 32 Нижні декоративні планки вирізаються з дерев’яних заготовок розмірами 2,5 х7 см таким же чином , як і верхні деталі. Встановлюють їх також , але при цьому фаску розташовують угорі.
Також в ящику для іграшок використовують кутові захисні накладки. Їх вирізають з дерев’яних заготовок і прикріплюють клеєм на кутах виробу. Для більшої міцності можна використовувати оздоблювальні цвяхи довжиною 25 мм.
Далі можна приступати до вирізання за заданими розмірами днища і чотирьох планок з габаритами , зазначеними в списку деталей.
Для закріплення планок ящик перевертають догори дном і монтують задню і передню планку на клею і 32- міліметрових цвяхах. Планки повинні розташовуватися урівень із крайками передньої і задньої стінок ящика . Потім кріплять бічні планки , також урівень із крайками бічних стінок .
Потім ящик перевертають у вихідне положення і на верхні кромки планок наносять шар клею. Днище кладуть на планки , щільно притискають деталь і чекають висихання клею. Для того , щоб днище ящика не змістилося під час висихання клею , його краще притиснути важкими предметами.
Кришка ящика для іграшок може бути зроблена з цільної деталі або склеєна з дощок товщиною 2,5 см за розмірами , зазначеним у списку деталей.
Перед тим , як кріпити до ящика кришку , необхідно провести остаточну обробку самого ящика . Для цього закладають всі отвори від цвяхів , тріщини і відколи шпаклівкою по дереву , чекають її висихання і після цього шліфують поверхню наждачним папером з невеликою зернистістю. Після цього ящик розкривають лаком або фарбують фарбою , а після цього можна приступати до установки кришки.
Для кришки ящика для іграшок використовують рояльну петлю. Її поміщають на середину верхньої кромки задньої стінки ящика і розмічають по отворах в петлі місця для свердління отворів . Далі дрилем висвердлюють ці отвори і закріплюють петлю на ящику з допомогою шурупів.
Тепер можна кріпити кришку. Її кладуть на верх ящика для іграшок так , щоб вона розташовувалася врівень із задньою кромкою , а спереду і з боків виступала на 2,5 см. Знову рояльну петлю використовують як шаблон для розмітки отворів в кришці , формують ці отвори дрилем і прикріплюють кришку.
Обов’язково для ящика треба використовувати тримачі . Для їх встановлення кришку відкривають , кріплять до внутрішньої стінки задньої частини і до кришки ящика тримачі на шурупах (зазвичай вони йдуть в комплекті з виробом) .
Також для більшої зручності до ящика кріплять ручки. Краще розташувати їх на передній стінці на відстані близько п’ятнадцяти сантиметрів від верху. Ручки для ящика можна купити в будь-якому магазині меблевої фурнітури , де представлений великий їх вибір. Найбільш зручний варіант – у вигляді скоб , які кріпляться до основи шурупами.