Як зробити wi-fi-антену

Зараз частка бездротових пристроїв серед усієї використовуваної електроніки стає все більше. Користувачі оцінили зручність такого виду зв’язку і з задоволенням купують ноутбуки та планшети на базі технології Wi-Fi.

wi fi0 300x224 Як зробити wi fi антенуАле часто доводиться стикатися з такою проблемою, як низький рівень прийому сигналу. Це пов’язано з тим, що на шляху сигналу Wi-Fi від передавача зустрічаються різноманітні перешкоди у вигляді стін і виступів, меблів, які зумовлюють появу мертвих зон з неможливістю застосування бездротового зв’язку. Якщо зв’язок в цих зонах необхідна, то необхідно виправляти становище – купувати антену з сильнішим сигналом, ніж у використовуваної. Таких антен зараз у продажу є чимало, але зробити WiFi антену своїми руками не так вже й складно, тому кожен може спробувати свої сили.
Типів саморобних антен WiFi досить багато, тому в даній статті ми розглянемо кілька варіантів виготовлення подібних пристроїв.

Wi-Fi антена «Біквадрат»

wi fi01 300x224 Як зробити wi fi антенуВсім, знайомим з електронікою, широко відомі такі типи антен як зигзаг Харченко або Biquad. Дана антена робиться за схожим принципом і володіє хорошими експлуатаційними характеристиками. Її легко виготовляти і збирати, а за співвідношенням витрачених зусиль матеріалів і отриманого посилення це оптимальний варіант.

Для виготовлення такої антени необхідні: односторонній текстоліт, мідний дріт діаметром 1,5-3 мм, мідна трубка (замість неї можна використовувати N-коннектор), коаксіальний кабель RG-6U

 • З шматка текстоліту вирізують квадрат-рефлектор із стороною 110 мм, а в його центрі просвердлюють отвір по зовнішньому діаметру мідної трубки. Діаметр самої трубки треба підбирати так, щоб обраний коаксіальний кабель входив до неї щільно і з урахуванням відігнутою зовнішньої обплетення і на відстань 5 см.
 • Просвердлений отвір залужівает і на одному з кінців мідної трубки сточують половину радіуса верхньої частини залежно від діаметра дроту з урахуванням 0,5 мм прибавки. Підготовлену трубку вставляють в квадрат текстоліту таким чином, щоб її верхня частина виступала на 16 мм над поверхнею відбивача. Роботу слід проводити акуратно і точно. Також на цьому етапі можна підготувати кабель довжиною близько 250 мм – на ньому через кожні 30,5 мм роблять надсічки.
 • Далі згинають дроти
 • Потім з’єднують дві частини пристрої а вільні кінці дроту припаюють до верхньої частини трубки, а в вирізі залишається ціла частина проводу з припаяної центральної житлової коаксіальногокабелю RG-6U.
 • Якщо замість мідної трубки використовувати N-спеціальний коннектор, який упаюється в відбивач, то тоді з’єднання виглядає так, як зазначено на фото.
 • Дана Wi-Fi з посиленням близько 6-8 dbi може використовуватися і в якості опромінювача параболічної антени – «тарілки» із збільшенням посилення до 19 дБ.

Wi-Fi антена з болванки для CD-дисків

Антену можна зробити і з зовсім простих елементів, наприклад, з болванки для CD-дисків. Посилення такої антени складе близько 5 дБ. Важливою умовою є дотримання відстані між мідним біквадратом і відбивним шаром диска рівним 15 мм.

Для виготовлення антени знадобиться звичайна коробочка для зберігання CD-дисків на 25 штук.

 • За допомогою ножівки по металу відрізають шпиндель коробки на відстань 18 мм.
 • Далі круглим надфілем формують круглі шліци для закріплення мідних квадратів.
 • З мідного дроту завдовжки 25 см і діаметром 2,5 мм виготовляють подвійний квадрат з параметрами.
 • Цей біквадрат кріплять на шпиндель коробки. При цьому обов’язково витримувати відстань у всіх точках 16 мм. Це відстань після приклеювання диска можна точно витримати за допомогою пластикових або дерев’яних брусків товщиною 14,5 або 14 мм (з поправкою на товщину самого диска – 0,5 або 1 мм)
 • Потім припаюють кабель.
 • На дно коробки за допомогою декількох крапель будь-якого синтетичного клею приклеюють CD-диск.
 • Також за допомогою клею припаюють мідний елемент.
 • Цей подвійний мідний квадрат повністю тримається на клеї.
 • Кабель фіксують із зворотного боку коробки.
 • Після цього переходять до підключення.
 • При впевненості у правильності конструкції та виготовлення можна відпаяти штатну антену і припаяти нову. При цьому важливо пам’ятати, що тонкі провідники через високі температури можуть відклеюватися від плати. При бажанні нову антену можна підключити через роз’єм SMA