Як зробити вироби для саду своїми руками

Якщо хочеться якось прикрасити свою присадибну ділянку , то можна зробити вироби для саду своїми руками. Якщо проявити фантазію і підібрати різноманітні матеріали (які часто можна знайти в тому ж саду або в гаражі ) , то можуть вийти незвичайні і цікаві вироби . Виріб для саду можуть бути з сіна , соломи , гілок і корчів , старих шин і бочок , пінопласту і пластикових пляшок. Ще однією перевагою виробів для саду з підручних матеріалів стане утилізація старих речей – наприклад , старих непотрібних бочок і каструль або скупчилися пластикових пляшок. Навіть траву , що залишилася від покосу , можна висушити і використовувати це сіно для виробів.

Виріб для саду з сіна
sino Як зробити вироби для саду своїми рукамиДля того , щоб такі вироби вийшли добре , треба вибирати «правильне» сіно. Скошена для сіна трава не повинна бути занадто високою і міцною або з вмістом великих листків інших рослин , колючок. Найкращим часом для скоса трави є час після дощу або роси , а сушити сіно треба за сонячної погоди , і при цьому часто ворушити . Добре просушенное сіно приємно пахне , легко гнеться і має зеленуватий відтінок. Якщо при виготовленні фігурок з сіна вплести в нього пагони м’яти , лаванди і материнки , то вийдуть ще і прекрасні натуральні освіжувачі повітря ( це варто робити тільки при виготовленні виробів із сіна для дому , бо в садку запахи не будуть відчуватися ) .

Багатьом здається , що фігурки із сіна зроблені і використанням каркаса, але насправді це не так. Суха трава дуже пластична, тому з неї можна виготовити будь-які фігурки. Головне при цьому міцно тримати скрутку і міцно фіксувати її нитками. Також сіно можна різати ножицями , а дрібні деталі склеювати між собою клеєм або клейовим пістолетом. Сіно можна поєднувати з іншими натуральними матеріалами – такими , як гілки , сухе листя і квіти , кора, хвоя, шишки, плоди , а також з виробної глиною, лляним шпагатом , пір’ям , крупами та кави . Для позначення вічко, носика та інших деталей на фігурках із сіна можна використовувати пластикові або дерев’яні намистини , скріпки , дріт , шматочки фольги , гудзики і стрази. Особливо добре , коли вироби з сіна роблять і батьки , і діти – в цьому випадку процес виходить цікавим і веселим. Діти дуже люблять робити такі фігурки , і це чудово тренує їх фантазію.
Фігурки із сіна зберігають свій привабливий зовнішній вигляд протягом усього сезону , але , як правило , до кінця осені вони темніють. Якщо ж фігурки залишити в приміщенні , то вони зробляться більш світлими і крихкими , але зате в течії як мінімум року вони збережуть свою декоративність.
З сіна можна зробити різних тварин і казкових героїв , в даному прикладі ми покажемо , як зробити мишеня з сіна.
Для роботи знадобиться : гарне сіно , лляна або бавовняна нитка під колір сіна , клей , ножиці , гудзики для вічко і носика.
Як зробити мишеня з сіна :

  • Спочатку з сіна скручують тугий джгут і складають його навпіл. Це буде довга частина мишеняти – його тулуб . Потім один з кінчиків джгута загортають на спину мишеняти , роблять кілька витків і закріплюють їх ниткою.
  • Потім формують тулуб мишеняти , закріплюючи сіно нитками. Оскільки сіно пластичне, його можна поправляти – витягати , м’яти , підтягувати . Таким чином , треба домогтися звуження джгута для формування шиї і голови мишеня. Якщо тулуб вийшло занадто вузьким , то можна додатково обмотати навколо нього ще трохи сіна , і знову закріпити конструкцію нитками. Головна умова – щоб додаткові пучки не були помітні . Кінчик джгута щільно обмотують ниткою і роблять тонкий мишачий хвостик. Якщо хвіст виходить занадто тонким , то треба зрізати все зайве , а якщо навпаки занадто товстим , то треба підстригти хвостик по всій довжині.
  • Для мишачих вух сіно згортають в невелике колечко і закручують ниткою.
  • Вуха приклеюють до тулуба клеєм , а потім на мордочці закріплюють намистинки – оченята і носик .

Розписні бочки
sino bochka 265x300 Як зробити вироби для саду своїми рукамиУкрасіть свій сад можна веселими персонажами , у якості яких можуть виступати розфарбовані бочки. Старі іржаві посудини можуть стати веселим прикрасою присадибної ділянки.
Для виконання цих робіт необхідні такі матеріали: фарби по металу (краще підійдуть алкидні емалі) яскравих кольорів , різні пензлики ( округлі , широкі і плоскі) , крейда або м’який олівець , розчинник.

  • Якщо в бочках буде зберігатися вода , то треба захистити їх внутрішню поверхню від іржі. Для цього бруд і наліт видаляють зовні і всередині за допомогою жорсткої металевої щітки. Потім приступають до фарбування нутрощів бочки. Для того , щоб не сильно нахиляться всередину глибокої бочки , пензлик можна примотати до довгій палиці скотчем.
  • Якщо зверху темної фарби буде наноситися світлий візерунок , то краще робити це в два шари , оскільки темний колір буде проглядатися крізь прозору світлу фарбу.
  • Найкращим малюнком на бочці буде весела пика – очі , ніс і рот. При бажанні можна домалювати волосся або головний убір. А також одяг і руки. Оскільки , як правило , бочки мають ребристу поверхню, то малювати пики треба з урахуванням смужок , тобто намагатися , щоб малюнок не потрапив на ребро. Також можна прикрашати бочки яким-небудь орнаментом по колу.
  • Оскільки при нанесенні візерунка всі виріб цілком не можна оглянути , то для того , щоб отримати рівні очі і пропорційну фізіономію , можна за допомогою крейди і м’якого олівця розмітити контури малюнка. Якщо все вийшло рівно , то можна приступати до нанесення візерунка фарбами.

Паркан з олівців

sino bochka zabor 300x263 Як зробити вироби для саду своїми рукамиЩе однією доброю ідей для прикраси саду послужить паркан з олівців. Особливо ця ідея сподобається дітям , адже вони так люблять малювати. Робиться такий парканчик дуже просто – круглі невеликі колодки загострюються зверху, а потім розфарбовуються у вигляді кольорових олівців з грифелями. Потім штахетіни прибиваються до поздовжніх планок або вкопуються в землю. Такий парканчик добре виглядає , якщо він невеликої висоти , а для його розмальовки використані яскраві кольори – як і у справжніх олівців.