Як зробити вітрогенератор

Вітрогенератор своїми руками – це альтернативне джерело енергії , який дозволить вам знайти автономність і незалежність від електромереж. Сонце , вітер , вода – багато хто називає їх джерелами енергії в майбутньому і вже зараз зустрічаються не тільки досвідчені зразки , а й робочі генератори різної потужності, як наприклад , сонячні батареї. Вітрогенератори для перетворення в енергію використовують потік вітру і тому за це « паливо» не доведеться платити.
vitrogenerator1 Як зробити вітрогенераторУ даній статті наведена технологія виготовлення простого вітрогенератора роторного типу з вертикальною віссю обертання лопатей з потужністю до 1,5 кВт. Такий тип вітряка побудувати набагато простіше, ніж вітрогенератори з горизонтальною віссю. Обраний варіант відрізняється невибагливістю і легкістю в монтажі та ремонті , але чутливий до поривів вітру і ураганів – може зірвати відро.

Матеріали та інструменти

 • Жорстке металеве відро або велика алюмінієва ( з нержавійки ) каструля.
 • Автомобільний генератора на 12V.
 • Акумулятор на 12V.
 • Реле зарядки акумулятора (автомобільне).
 • Вольтметр.
 • Напівгерметичний вимикач на 12V.
 • Комунікаційна коробка.
 • Провід перетином 2,5 – 4 квадрата.
 • Болти, гайки , шайби.
 • Дриль , викрутка , кусачки , ключі .

Технологія виготовлення вітрогенератора своїми руками

Спочатку виготовляємо ротор – відро ділимо на 4 рівні частини , точно відзначаємо місця лопатей і робимо вирізи ножицями по металу або болгаркою. В останньому випадку необхідно стежити , щоб не метал не перегрівся. Потім дуже ретельно розмічаємо місця чотирьох отворів для болтів М6 на дні відра і на шківі , оскільки найменше відхилення призведе до дисбалансу при обертанні.
Потім не дуже сильно відгинаємо лопаті з урахуванням напрямку обертання ( зазвичай генератор обертається за годинниковою стрілкою). Швидкість обертання ротора буде задаватися кутом вигину лопатей. Закріплюємо відро на шківі болтами і приєднуємо дроти до генератора. Маркування контактів і кольору всіх проводів слід записати.
Після цього в комунікаційній коробці збираємо ланцюг за схемою:

vitrogenerator2 Як зробити вітрогенератор

 1. резистор;
 2. обмотка статора генератора;
 3. ротор генератора;
 4. регулятор напруги;
 5. реле зворотного струму;
 6. амперметр;
 7. акумулятор;
 8. запобіжник;
 9. вимикач.

Потім закріплюємо генератор на щоглі, приєднуємо дроти до щогли і генератору, і підключаємо генератор в електричний ланцюг. Підключаємо акумулятор в ланцюг проводами перетином 4 кв. і довжиною не більше одного метра, і приєднуємо навантаження (електричні прилади , освітлення і т.д.) за допомогою проводів з перерізом до 2,5 кв.
При бажанні можна підключити перетворювач з 12- 220V на 700 – 1500W. Його під’єднують до контактів 7 і 8 проводом 4 кв. довжиною не більше одного метра.