Як зробити вішалку

Якщо ви хочете самостійно виготовити додаткове пристосування для зберігання речей і не знаєте , як зробити вішалку, то дана інформація для Вас. У цій статті наведена технологія виготовлення пересувної вішалки , яка чудово підійде для малогабаритної квартири. У такому житлі зазвичай ніде поставити стандартний платтяних шафа , а якщо є вбудовані шафи в коридорі , то вони зазвичай використовуються для зберігання верхнього одягу. Ця вішалка може бути використана для зберігання повсякденного одягу – суконь , сорочок , штанів і т.д. , тобто для необ’ємних і неважких речей. Запропонований варіант відрізняється простотою конструкції і не складний у виготовленні . На виготовлення такої вішалки знадобиться максимум один день , зате її можна при необхідності скласти і прибрати в дальній кут. У складеному стані така вішалка займає місця не більше , ніж складений парасольку .
veshalka 300x189 Як зробити вішалкуВ якості матеріалів знадобляться сталеві труби довжиною 150 і 60 см і діаметром 25 мм , підстава , три підставки під основу і фіксує накладка для них.
Конструкція вішалки:

  • це горизонтальний кронштейн,
  • фіксатор,
  • труба опори,
  • підпятник,
  • основа,
  • лапа,
  • насадка для фіксації.

У розкладеному стані вішалка має Г -подібний профіль. Для того , щоб одяг не зісковзував, на закінчення горизонтальної перекладини накручується декоративний набалдашник. Для нього можна використовувати латунну дверну ручку з нарізаною різьбою або виготовити набалдашник з дерева , пластику або гуми. На іншому краю поперечини закріплюється фіксатор у вигляді сталевої пластини товщиною 1,5 мм. За допомогою цієї деталі горизонтальна труба з’єднується з вертикальною частиною.
Опорна труба вставляється в підпятник зі сталі , який у свою чергу шурупами прикріплюється до трикутного основи за округлими кутами. Це підстава виготовляється з товстої дерев’яної дошки.
Всі деталі вішалки повинні бути ретельно оброблені. Основа з дошки обробляють рубанком для дрібних столярних робіт . Причому стругати треба , натискаючи на передній торець інструмента , і ведучи ним уздовж волокон дерева. При заокругленні кутів рубанок повертають в протилежну сторону для запобігання сколів. Потім всі дерев’яні поверхні обробляються грубозернистою шліфувальної папером , а потім більш дрібнозернистої . Після цього поверхні очищають від деревного пилу . Якщо вішалка планується світлого кольору , то можна обробити її відбілювачем перекисом водню за допомогою тампона або пензлем , завдавши розчин на 10 хвилин. Можна повторити процедуру для більш світлого відтінку. Потім на дерев’яні частини вішалки наносять меблевий лак і просушують виріб при кімнатній температурі.
Якщо вішалка потрібна в темних тонах , то її можна пропалих паяльником або прікоптіть димом. Для цього по нахиленій дерев’яної поверхні проводять полум’ям свічки і отримують напівпрозору смугу. Її інтенсивність і ширина залежать від нахилу дошки і інтенсивності полум’я . Потім слід покрити виріб лаком.

Далі до верхньої частини основи прикріплюють 3 лапи , які надають вішалці стійкість і рівновагу. Їх роблять зі сталевого стрижня довжиною 40 см і 0,8 см. До основи вони прикріплюються за допомогою спеціальної накладки і болтів з гайками.
При збірці починають з установки підстави , потім прикріплюють підпятник , фіксуючу накладку з трьома лапами. Потім у підпятник вставляється труба з прорізом у верхній частині. У неї вставляють фіксуючу деталь, яка закріплює кронштейн для навішування одягу в горизонтальному положенні.