Як зробити відкидні столи

Іноді звичайний стіл абсолютно нікуди поставити і навіть немає місця для журнального столика , і якщо ще він використовується не постійно, а час від часу, то тоді на допомогу приходять відкидні столи. У даній статті наводиться кілька варіантів подібних столів, які можна зробити своїми руками.

Перший варіант

Mebel22 300x153 Як зробити відкидні столиДля відкидного столу, показаного на першому фото, потрібно вільний ділянку стіни або міцна полку на зручній висоті. В останньому випадку для більшої стійкості полиці і щоб вона не перекинулася разом з відкидною стільницею, її кріплять до стіни металевими куточками.Такий стіл досить великий для застосування в якості робочого місця, а в складеному вигляді він нікому не заважає і при цьому теж добре виглядає.

Як матеріал для столу використовували МДФ-плити. Вони недорого коштують і чудово обробляються. Для гарного зовнішнього вигляду столика слід використовувати якісні матеріали і ретельно обробляти кромки. Розміри столу вказані на малюнку.

Порядок робіт

Mebel4 Як зробити відкидні столи

  1. Розмічаємо контури бічних планок на меблевій плиті з закругленням на кінцях, радіус якого дорівнює 4 см. Потім викроює їх і свердлимо отвори діаметром 6 мм для болтів.
  2. Клеїмо боковини до стільниці за допомогою спеціального вологостійкого клею, чекаємо його підсихання і видаляємо надлишки за допомогою стамески.
  3. Докладаємо стільницю до полиці і закріплюємо в необхідному положенні. У бічних стінках полки намічаємо і свердлимо отвори 6 мм. Потім стільницю прибираємо, а отвори розширюємо до 8 мм.
  4. У боковини полки вставляємо алюмінієву трубку, клеїмо гумові амортизатори і з’єднуємо елементи кріпленням – в даному випадку болтами.
  5. Кріпимо до бічних сторін магнітні засувки, які утримуватимуть стільницю в закритому положенні.

Другий варіант

Mebel5 Як зробити відкидні столиДругий варіант компактного столу, показаний на фото, являє собою стільницю, закріплену на невисокій полиці за допомогою 4-х штифтів.

У разі, якщо стіл не використовується, його складають, прибравши 2 стопорних штифта, і стільниця опускається вниз. У складеному варіанті стільниця служить лицьовою поверхнею для шафки. Сам шафа оснащений поличками, на яких можна розташувати різні предмети – книжки, блокноти, ручки та ін

Mebel63 Як зробити відкидні столиРозміри шафки і стільниці вказані на малюнку. Розміри стільниці залежать від габаритів шафок. Зверніть увагу, що бортики стільниці підрізані під кутом, щоб в закритому стані вони не впиралися в задню стінку.

Порядок робіт

Mebel7 Як зробити відкидні столи

  1. Розкроюємо деталі. Приклеюємо до стільниці чотири бортика вологостійким клеєм і притискаємо їх струбцинами.
  2. Свердлимо отвори для штифтів діаметром 10,5 мм.
  3. Вільне ковзання при складанні і відкиданні стільниці забезпечується підкладними шайбами ​​між корпусом і бортами.

Третій варіант

Mebel8 Як зробити відкидні столи

Третій варіант компактного відкидного столу сподобається любителям мінімалізму. Виглядає він витончено, а ширина його становить усього 4 см. Прикріпляється такий столик безпосередньо до стіни, в зібраному вигляді стільниця також закріплюється біля стіни за допомогою клямки. Підтримує стільницю відкидна консоль, закріплена на рояльних петлях, відрізаних в розмір стільниці. Всі кромки стільниці та планки, які кріпляться  до стіни, підрізані під кутом 45 градусів.Розміри деталей столика наведені на малюнку.