Як зробити табурет

taburrr1 206x300 Як зробити табуретВиготовити табурет своїми руками не так вже й складно , головне , щоб конструкція була простою і в той же час надійною. Саме такий табурет пропонується виготовити в даній статті . Якщо роботу провести якісно і взяти хороше, сухе дерево в якості матеріалу , то таке сидіння прослужить довго. Матеріалом для табуретки служать сухі прямошаруватої заготовки з сосни? їх треба вибирати без вад – сучків, тріщин, сколів і т.д. Всі елементи мають просту форму, яку можна відтворити в домашніх умовах. Складається табуретка з наступних деталей : кришки , чотирьох ніжок  двох царг і двох проножків. Конструкція всіх деталей показана на малюнку , де також вказані розміри елементів .
Заготівля кришки складається з трьох склеєних дощечок розміром 23х110х340 мм. Після висихання заготовки її обробляють на електрофуганке до отримання товщини 20 мм. З цієї заготовки випилюють електролобзиком коло діаметром 32 см. Верхній кут торцевої кромки сидіння обробляють ручним електрофрезери для надання йому округлої форми (радіус 10мм).

Всі чотири ніжки табуретки однакові за формою . У них висвердлюють Пєровим свердлом діаметром 20 мм гнізда для проножків – у однієї пари ніжок на висоті 100 мм , у другої пари на висоті 120 мм. І розмітка , та свердління гнізд повинні бути виконані максимально точно, щоб деталі проножків після складання стосувалися один одного , перетинаючись без зазору. Верхні торці і бічні грані ніжок обробляються на ручному електрофрезери за таким же принципом , як і куточки кришки.

Проножки робляться круглої форми з брусків перетином 20х20 мм. Кути їх бічних граней зрізаються електрофрезери за чотири проходу. Таким чином виходять деталі практично круглої форми. Царги табуретки хрестоподібно з’єднуються в півдерева . У цьому місці з’єднання деталей має бути виконаним з невеликим натягом і під прямим кутом. Можна для більшої міцності скріпити царги шурупом довжиною 50 мм. На кінцях обох царг розташовані шипи , мають деяку особливість : бокові плечі цих деталей запив під кутом 45 градусів з поднутреніем і з відступом від розмітки до зовнішнього краю на 2 мм . Якщо не зробити так , то в місці стику царг з округлими ніжками залишаться щілини і з’єднання буде неакуратним.

taburrr2 241x300 Як зробити табуретЗбірка табурета починається із з’єднання царг. Вони скріплюються хрестоподібно і згвинчуються між собою. На них насаджується одна пара ніжок з проножку, а потім і друга пара (гнізда для шипів попередньо змащують клеєм). Не чекаючи висихання клею, конструкцію встановлюють на рівну поверхню ніжками вгору і вирівнюють розташування ніжок так, щоб вони знаходилися під прямим кутом до опорної поверхні . У місці перетину проножків просвердлюють наскрізний отвір діаметром 0,6 мм і забивають у нього попередньо намазаний столярним клеєм шкант. Після висихання клею встановлюють кришку, прикріплюючи її меблевими куточками і шурупами довжиною 15 мм до царгах. Після складання табурет необхідно зачистить шліфувальної папером , покрити морилкою і розкрити декількома шарами меблевого лаку.