Як зробити світлодіодну лампу своїми руками

Світлодіодна лампа своїми руками перероблена з енергозберігаючої лампочки виготовляється за 30 хвилин і не вимагає особливих навичок. Зате в результаті можна отримати економічний і красивий джерело світла. Світлодіодні лампи є альтернативою традиційним лампам розжарювання і можуть використовуватися і на вулиці , і всередині приміщень. Вони володіють високою надійністю, високою насиченістю і чистотою світла, а також не випромінюють шкідливого ультрафіолетового і інфрачервоного випромінювання. У даній статті приведений процес переробки енергозберігаючої лампи (RKK) в світлодіодний світильник своїми руками.

Як зробити світлодіодну лампу

  • svitlodiod 300x225 Як зробити світлодіодну лампу своїми рукамиДля початку енергозберігаючу лампу розбираємо на складові частини , багато з яких можуть стати в нагоді надалі , наприклад , діоди IN4007 ( 700В 1А ) або високовольтні транзистори MJE13003 , 13001 . Для світлодіодної лампи нам знадобиться корпус з цоколем і з отворами під великі світлодіоди 10 мм. Такі світлодіоди коштують дорожче стандартних 5- тімілліміметрових , але зате вони дають велику яскравість при тому ж значенні живлення ( 20мА ) . Монтувати елементи світлодіодної лампи ми будемо на колі , вирізаному з фольгованого склотекстоліти. На одній з його сторін вирізаємо за допомогою різака ділянки для припаювання ланцюжки з світлодіодів.
  • На звороті тим же способом вирізаємо ділянки для закріплення елементів безтрансформаторного джерела живлення 18В 25мА.
  • Для позначення ділянок набагато простіше не труїти друковану плату, а проробити доріжки за допомогою різака , виготовленого з пиляльного полотна.
  • Вибираємо схему випрямляча для отримання необхідної напруги живлення світлодіодів . У даному варіанті схеми використаний резистор на 300 Ом , що захищає лампу від кидків електроструму і одночасно виконує функцію запобіжника . Його потужність в даному прикладі дорівнює 0,25 Вт Також в схему послідовно включені два стабілітрона Д814В , які утворюють один стабілітрон напругою 20 В. Можна застосувати готовий стабілітрон напругою 19-25 В, включивши його в схему. Конденсатор 47 мкФ застосовується для згладжування мерехтіння і ще застосовується в якості додаткового захисту для світлодіодів від імпульсних кидків струму при включенні світильника. Резистор на 100 Ом служить для виставлення загального струму через ряд світлодіодів.
  • Закріплюємо всі елементи на платі.
  • На звороті припаюємо ланцюжок світлодіодів.
  • За допомогою термоклея прикріплюємо круглу плату , закриваємо кришку таким чином . Щоб світлодіоди висовувалися з кришки наполовину.
  • Отриману лампу вставляємо в плафон . По яскравості така лампа не зможе змагатися з енергозберігаючими лампами КЛЛ , але зате такий варіант дуже економічний . При потужності 0,4 Вт / год за рік використання (навіть якщо її ніколи не вимикати ) така лампа використовує 4Квт електроенергії. Така лампа може використовуватися при освітленні коридору , під’їзду , підсобних приміщень тощо.