Як зробити сухий струмок

Сухий струмок – це новий для нашої країни вид декоративного оформлення саду . Він імітує русло висохлого струмка , заповнене камінням . Як видно з назви , води в такому струмку немає. Її можна відтворити у вигляді скляних пластин або рослин блакитного кольору. За своєю суттю сухий струмок виглядає як звивиста доріжка з каменю , але особливості його оформлення дозволяють такого декоративного елементу виглядати оригінально і красиво.suhoj ruchej Як зробити сухий струмок

Сухі струмки поширені в Японії – визнаному лідеру в сфері ландшафтного дизайну. Саме там з каменів різного розміру визнані майстри створюють ландшафтні шедеври. Але втілити таке мистецтво у власному саду зараз отримали можливість і ми .
Оформити сухий струмок у себе на ділянці може кожен , навіть новачок в ландшафтному дизайні. Треба тільки дотримуватися правил оформлення такого елемента і загальних рекомендацій.

Переваги сухого струмка

 • Створити такий струмок простіше: немає потреби вирівнювати ландшафт , знижувати рельєф , поглиблювати русло або робити будь-які інші операції . Для сухого струмка нічого подібного не потрібно.
 • Вартість облаштування сухого струмка набагато нижче , ніж будь-якого рукотворної водойми . Для справжнього струмка або ставка потрібна плівка для вистилання дна , система подачі і очищення води , компресор , насос і т.д. Для сухого струмка ніякого технологічного обладнання не потрібно , а спорудити його можна з підручних матеріалів.
 • Час на спорудження сухого струмка також треба небагато – його реально зробити за пару днів: вибрати місце , провести розмітку русла , заповнити його камінням і висадити рослини.
 • Такий декоративний елемент простий у догляді , його можна порівняти в цьому плані з звичайної клумбою – рослини треба поливати , а камені час від часу поправляти . В іншому ж сухі струмки не вимагають спеціальних робіт. Звичайний водойму треба регулярно очищати від забруднень і водоростей , стежити за станом апаратури , ремонтувати її , а ще треба боротися з комахами.
 • У звичайних водойм можна висаджувати тільки вологолюбні і вологостійкі рослини , в той час як сухі струмки дозволяють висаджувати які завгодно рослини.

Як зробити сухий струмок

Створення сухого струмка передбачає кілька основних етапів.

 1. Насамперед треба визначитися з формою русла сухого струмка.    Важливо точно визначити не тільки форму струмка , але і його розміри і напрямок. Найкраще спершу засипати кордону майбутнього русла світлим піском і відійти на деяку відстань , щоб точніше уявити собі майбутній декоративний елемент . Якщо все подобається , то можна приступати до наступного етапу , а якщо ні , то можна поміняти конфігурацію , причому представляти струмок краще вже з камінням і рослинами.
 2. Далі переходять до формування котловану.
  Виривають траншею потрібної форми і розміру , засипають русло шаром піску ( якщо не планується заливка бетону ), далі його поливають , коткують трамбувальної машинкою або катком. За відсутності таких пристосувань можна просто потоптатися по піску . Потім обов’язково прокладають темний нетканий матеріал (наприклад , плівку) – він потрібний для перешкоджання проростання бур’янів.
 3. Наступний етап – це викладення каменів або гальки. Найчастіше для цих цілей використовують плоскі округлі камені або ж матеріали , що залишилися від будівництва будинку. Також можна використовувати гальку.suhoj ruchej1 225x300 Як зробити сухий струмок
  Русло сухого струмка викладається великими каменями , а в проміжки засипають дрібні камінчики. У середині зазвичай викладають дрібні камінчики , а ближче до берегів – великі.
  Камені для сухого струмка можна привезти з моря або купити в будівельному магазині. Самим недорогим матеріалом є галька і щебінь. Можна пошукати камені сіро -блакитних відтінків – наприклад , базальт , сланець , гнейс . Для декорування можна застосовувати червоний , коричневий і зелений граніт , білий мармур, бежевий вапняк.
  Якщо для сухого струмка не вдалося знайти відповідні камені , можна купити водостійку фарбу і пофарбувати деякі камені.
  Також для прикраси сухого струмка можна застосовувати скляні кульки та гранули – білі , блакитні , сині.
 4. Для декорування берегової лінії використовують рослини , які зазвичай виростають біля водойм. Занадто високорослі рослини краще не використовувати , оскільки вони перекриють весь струмок. Добре виглядають низькорослі чагарники або виткі рослини.
  Що стосується колірної гамми, то з водою зазвичай асоціюються сині і блакитні квіти: незабудочнік крупнолістий , дзвіночки , живучка повзуча , костриця блакитна , москітний злак , бізоняча трава.
  Добре виглядають у сухих струмків рослини з вузькими прямими листям – папороті , бамбук , очерет , лилейник , пампасна трава або соняшник іволістний.
  Взагалі , рослини для сухого струмка підбирають , виходячи з бажаного результату . Наприклад , якщо ділянка вже оформлений у певному стилі , то і струмок можна оформити також . Також важливо вибирати рослини залежно від умов ділянки: грунту , вологості , поливу і т.д.

На фото нижче наведена одна зі схем оформлення сухого струмка , де: 1 – бамбук – листоколосник , 2 – ірис бородатий , , 3 – лобелія , 4 – живучка повзуча , 5 – одна з різновидів дзвіночків , 6 – обрієта , під номером 7 – Брунера крупнолистная , 8 – шілолістная моховинками , 9 – живучка повзуча , 10 – арундо тростинний .
Якщо на ділянці є справжній водойму (наприклад , озерце або ставок ) , можна підвести сухий струмок до нього і зробити каскад у вигляді водоспаду. Таке вливання сухо струмка на справжню воду можна оформити у вигляді кам’яного водоспаду – це виглядає дуже красиво.
Іноді для більшої асоціації з водою середину сухого струмка викладають скляними пластинами або плиткою з глянцевою поверхнею – видали її цілком можна прийняти за водну поверхню.

suhoj ruchej2 Як зробити сухий струмок