Як зробити столик для ноутбука

Власники ноутбуків з одного боку мають чималу перевагу в роботі у вигляді свободи переміщення, а з іншого боку працювати лежачи на дивані, як багато хто собі це уявляють, не дуже зручно. Тримати ноутбук на колінах шкідливо не тільки для людини, але і для самого пристрою, тому для зручної роботи необхідний спеціальний столик, який можна переносити по будинку в залежності від потреби.

У магазинах представлено безліч готових рішень на цю тему, але з недоліків таких столиків можна відзначити недешеву вартість та іноді не збіг габаритних розмірів з потребами користувачів ноутбуків.

У даній статті ми пропонуємо вам кілька варіантів столиків для ноутбуків, на виготовлення яких буде потрібно небагато матеріалів і часу.

Столик для ноутбука

notebook table Як зробити столик для ноутбукаТакий столик можна зробити з будь-якого наявного матеріалу – залишків меблевих щитів, полиць, дверець від шаф і т.д. Конструкція його дуже проста, і навіть початківець майстер може впоратися з цією роботою. Складається такий столик з трьох основних деталей: двох боковин і стільниці. Ніжками столика є його бічні стінки.
Розміри столика підбирають індивідуально, але можна розраховувати так, що для ноутбука з діагоналлю екрана 15,6 дюймів стільниця повинна бути приблизно 27х60 см. Форма боковин – вигляді скошеного чотирикутника, задня сторона якого дорівнює 28 см, а передня – 20, 5 см. Це дозволить зручно нахилити стільницю з ноутбуком у бік сидячого користувача – так буде краще видно екран і зручніше буде працювати з клавіатурою. До стільниці боковини кріпляться шурупами на скошеної стороні.
Виготовлення столика займає 15 хвилин. Боковини прикручуються до стільниці і додатково закріплюються металевими куточками. Якщо матеріал столика не дуже привабливо виглядає, то після складання його можна обклеїти самоклеючою плівкою під дерево.
Працювати за таким столиком можна сидячи або напівлежачи, розташувавши ноутбук зі столиком над ногами. Мишку можна розташувати збоку столика з потрібної сторони.

Складаний столик для ноутбука

Вдосконаленим варіантом попередньої моделі є складаний столик. Зручний він тим, що при необхідності його можна компактно скласти і заховати за шафу, взяти з собою в дорогу або ж використовувати як підношення. Конструкція такого столика для ноутбука схожа на попередній столик, але додатково використовуються спеціальні кріплення для бічних стінок.
Для виготовлення такого столика знадобляться: стільниця розмірами 40х60 см з МДФ, меблевого щита або полиці, для бічних ніжок знадобляться дві дошки розмірами 40х31 см, кріплення (шурупи 4х16) у кількості 30 шт. і 4 відкидних кріплення з можливістю фіксації. Таку фурнітуру можна купити в меблевому магазині.
Висоту столика (і відповідно розміри боковин) слід вибирати під свій зріст і потреби, але слід пам’ятати, що якщо сукупний розмір двох боковин буде більше ширини стільниці, то складатися вони будуть внахлест, а це не дуже зручно.
Проводять розкрій матеріалу і з допомогою лінійки розмічають місця під відкидні кріплення. У цих місцях свердлять отвори для шурупів і прикручують фурнітуру до стільниці. Після цього можна приміряти місця розташування кріплення на боковинах-ніжках. Потім знову свердлять отвори і прикручують шурупами другу частину кріплень до ніжок столика.
При розкладанні такого столика слід фіксувати кріплення, щоб боковини самі не складалися.

Полегшений варіант столика

Іноді потрібен легкий і компактний столик, і в цьому випадку підійде конструкція з дерев’яної стільниці і ніжок з труб ПВХ.
Для стільниці цього столика можна взяти аркуш МДФ, меблевий щит, фанеру або навіть пластиковий підвіконня. Розміри стільниці можуть бути 60х28х1, 6 см. Для каркаса знадобиться дюймова ПВХ труба довжиною 132 см. Можна використовувати в даному випадку будь-яку міцну пластикову або хромовану трубку. Купити їх можна в магазинах меблевої фурнітури або в будівельних магазинах.
Як кріплення використовуються шурупи по 40 мм (8 штук).
Робиться столик так: пластикову трубу ріжуть за допомогою спеціального ножа або садового секатора на шість відрізків по 22 см завдовжки. Для з’єднання відрізків між собою використовують пластикові куточки.
Задні ніжки кріпляться куточками під 90 градусів, а передні – 120 градусів. Це додасть стільниця більш зручний для роботи нахил у бік сидячої людини. Прикручуються куточки в стільниці гвинтами. Як бачимо, конструкція виходить розбірний, що дозволяє в будь-який час розібрати цей столик.