Як зробити стола-секретера

Для виготовлення цього зручного стола-секретера використовувався обідній стіл (100х80 см) і зібрані самостійно відкриті полиці для зберігання робочих документів і письмового приладдя. Зручність такої конструкції в тому, що знімну надбудову можна прибрати в разі необхідності, наприклад, під час обіду.

cekreter1 Як зробити стола секретераЩоб полегшити складання верхнє надбудови з полками, в даному випадку використовувалися готові підставки для паперів з фанери. Знайти їх можна без праці, вони продаються в магазинах товарів для дому.Готові полки обклеїли папером, з’єднали між собою і обрамили зверху і з тильної сторони плитами МДФ.Підставки склеювали попарно, дві пари приклеїли бічними стінками, а одну пару – днищами. Останню пару розташували горизонтально між двох вертикально встановлених пар підставок.

cekreter2 Як зробити стола секретераВерхню і задню кришки, покриті лаком, закріплюють під прямим кутом шурупами і просто з’єднують з конструкцією з підставок. Готову надбудову ставлять на стіл-секретер.

Отриману конструкцію при бажанні можна прикріпити до стільниці, а каркас з плит МДФ – до склеєним підставкам за допомогою, наприклад, стрічки, що самоклеються.

Cтол-секретер своїми руками

cekreter3 Як зробити стола секретера

  1. На плиті МДФ під верхню кришку розмічаємо контури двох горизонтальних підставок. Кришка повинна виступати спереду за межі підставок на 1,5 см.
  2. Викроюємо кришку по намічених контурам електролобзиком зі спеціальною пилкою для криволінійних різів.
  3. Обробляємо поверхні фанерних підставок шліфувальною шкуркою із зернистістю 120. Криволінійні поверхні підставок шліфуємо, закріпивши на електродрилі пелюстковий диск і включивши інструмент на низьких оборотах.
  4. Верхню кришку і задню стінку з МДФ покриваємо лаком в декілька шарів з проміжною обробкою шкіркою з зернистістю 220.
  5. Склеюємо попарно 3 пари підставок (одну – горизонтально, дві – вертикально) і покриваємо їх прозорим лаком.
  6. З’єднуємо кришку і задню стінку шурупами під прямим кутом і прикладаємо до підставок.