Як зробити складний стіл

Складні меблі особливо зручна в малогабаритних квартирах, тобто в умовах браку місця. Складні столи та стільці, кушетки і крісла здатні спростити завдання розміщення меблів і в той же час забезпечити комфорт. Серед складних меблів найбільшою популярністю користуються столи різної конструкції. Такі варіанти меблів можна розміщувати на кухнях, балконах і лоджіях, в невеликих спальнях і інших місцях – їх можна використовувати для приготування і прийому їжі, шиття та прасування, для роботи і рукоділля. Складаний стіл можна швидко прибрати і звільнити місце або ж використовувати його тільки по необхідності.

stolik Як зробити складний стілРізноманітні варіанти конструкції дозволяють по-різному складати та розкладати стіл, а нерухомі частини можна пристосувати для зберігання речей. Розміри і форма стільниці складних столів також можуть бути різними, вони вибираються залежно від приміщення, в якому будуть знаходитися. Необхідно пам’ятати, що складна частина столу не може бути довше його висоти, в іншому випадку його буде неможливо скласти.

Поверхня складного стола можна пофарбувати в тон інтер’єру чи решти меблів або ж покрити декількома шарами лаку (зазвичай досить 2-3 шарів). Якщо використовується лак, то перед цим необхідно ошкурити поверхні столу дрібнозернистим наждачним папером.

stolik1 300x182 Як зробити складний стілУ даній статті ми пропонуємо вам варіант складного стола з основою у вигляді рамки. Столик досить великий і зручний, але не варто занадто спиратися або тим більше вставати на нього, оскільки складні конструкції завжди менш надійні, ніж стаціонарні.

Як виготовити складаний стіл

 • В якості складних ніжок в цьому столі використовують дві рамки з дощечок шириною 5 см і товщиною 2 см. Чотири дощечки довжиною 32 см, і ще чотири завдовжки 72 см (це висота столу).
 • Для з’єднання використовуються круглі дерев’яні кілочки, під які необхідно просвердлити отвори за допомогою шаблонів і дрилі зі свердлом 8 мм. Довжина кілочків 45 мм.
 • Рамку, яка гратиме роль складаний частини, збирають так, щоб нижні елементи були зрушені наверх на 5 см і тим самим утворювали ніжки столика.
 • У підготовлені отвори для кілочків заливають дисперсійний клей (або будь-який інший для роботи з деревом) і вставляють сполучні чопики, забиваючи їх легкими рухами дерев’яного молотка – отримують прямокутну рамку. Надлишки клею, що випливає з отворів, краще відразу ж витерти, щоб не утворилися потьоки.
 • За допомогою струбцин або затискачів закріплюють з’єднання рамки, при цьому важливо не перетягнути і не перекосити конструкцію, тому необхідно дотримуватися і контролювати перпендикулярність кутів. Таким чином збирають дві рамки за допомогою дерев’яних кілочків і клею. Після висихання клею, струбцини або затискачі прибирають.
 • Для з’єднання двох рамок використовують рухливі короткі петлі, які можна купити в будь-якому меблевому магазині. Можна використовувати і довгі (так звані рояльні) петлі, тим самим поєднуючи рамки по всій довжині. Петлі закріплюють невеликими гвинтиками.
 • На іншому кінці однієї з рамок прикріплюють вузьку планку розміром 2х2 см. До неї також прикріплюють петлі, і вона буде служити кріпленням до стіни, за допомогою якого будуть складатися ніжки столу.
 • У місці кріплення столу на стіні просвердлюють отвори для дюбелів. Наш складаний стіл, зокрема його нерухома частина, буде триматися на двох Г-подібних опорах (вони можуть бути дерев’яні або металеві, у вигляді куточків). Перед роботою необхідно ретельно виміряти місце розташування отвору для кріплення за допомогою трикутника і рівня.
 • Відстань між опорами верхній частині стола не повинно перевищувати два сантиметри від його краю. Краще проконтролювати розташування, спробувавши попередньо скласти в це місце ніжки.
 • Стільницю столика виготовляють з дошки товщиною 28 мм і розмірами 90х60 см. Якщо є бажання, то передні кути столика можна закруглити, це роблять і для більшої безпеки переміщення по кімнаті, особливо якщо в будинку є діти. Закруглення формують за допомогою трафарету і електролобзика.
 • Закруглені краї стільниці шліфують за допомогою шліфмашинки або наждачного паперу.
 • З підготовленої стільниці відрізають частину шириною 25 см – це буде коротка не складаються частина столика. На цьому етапі особливо важлива акуратність виконання, оскільки формуватиметься видимий край столу. Якщо немає можливості або потрібного інструменту, краще цю роботу довірити фахівцям, звернувшись у деревообробну майстерню.
 • Не складаються частина столика кладуть на опори і фіксують двома гвинтами в передній частині. Їх довжина повинні бути такою, щоб вони проходили наскрізь через стільницю. Для того, щоб гвинти не заважали, їх вглиблюють в поверхні, попередньо зробивши ямки в дерев’яній деталі.
 • Потім повністю розкладають опорну рамку столика, перевіряючи механізм розкладання. У розкладеному стані нога столу не повинна виходити за межі стільниці.
 • На розкладену рамку з двох елементів кладуть розкладається частина стільниці. З нижньої частини столу її приєднують до нерухомої частини за допомогою петель через попередньо просвердлені отвори. Також із зворотного боку необхідно прикріпити дві планки для фіксації розкладеної ноги – це необхідно для запобігання випадкового складання столика.
 • Тепер розкладний столик готовий. У складеному стані він дуже компактний і займає лише 28 см.