Як зробити складаний стілець своїми руками

skladniystil 254x300 Як зробити складаний стілець своїми рукамиЯкщо Ви хочете зробити зручний складаний стілець своїми руками, то запропонована конструкція підійде якнайкраще. Особливість цього саморобного складного стільця в тому , що всі його деталі з’єднуються без яких або кріплень або клею. При цьому конструкція стільця залишається надійною і міцною. А ще такий складаний стілець можна легко і швидко зібрати й розібрати, тому його зручно перевозити і використовувати в невеликих приміщеннях.

Стілець складається з чотирьох основних деталей: спинки, сидіння і двох боковин, що представляють собою єдину конструкцію з ніжками. Всі деталі виконані у вигляді плоских елементів з прорізами, виготовлених з ДСП або фанери товщиною 20 мм. Найскладніше у виготовленні складного стільця – це формування його фігурних боковин і спинки. Контури цих елементів наведені на масштабній сітці для більш легкого відтворення. Для випилювання цих фігурних деталей не знадобиться складний інструмент , всі роботи можна провести за допомогою вузької ручної ножівки. На наведеному малюнку видно , що крім контурів деталей боковин і вирізу в їх середині також необхідно сформувати вирізи у верхній частині елементів . Один вертикальний виріз необхідний для з’єднання зі спинкою стільця, а горизонтальний з’єднується з сидінням. Відповідно в спинці і в сидіннях також вирізаються зустрічні пази для з’єднання . Всі пази необхідно виконувати якомога ретельніше і витримувати відповідні розміри. У цьому випадку з’єднання деталей стільця буде надійним і міцним.

skladniystil1 300x186 Як зробити складаний стілець своїми рукамиЗбірка стільця виробляється без будь-якого додаткового кріплення або клею, тільки за допомогою приготованих заздалегідь деталей стільця. Збірка може здійснюватися в різній послідовності. Наприклад , спочатку з’єднуються деталі боковин і сидіння. У цьому випадку спочатку сидіння з’єднується відповідним пазом з пазом однієї боковини, а потім процедура повторюється для другої боковини. Можна з’єднувати сидіння одночасно з двома боковинами, встановленими пазами вгору. Оскільки з’єднання в пазах досить щільне здійснювати збірку треба акуратно , при необхідності злегка постукуючи по деталями стільця молотком. Необхідно щоб всі пази зійшлися один з одним до упору . Після цього конструкцію на ніжки і надіти зверху на боковини елемент спинки стільця до упору.

Оздоблення стільця залежить від матеріалу деталей. Якщо це фанера з красивою фактурою дерева , то стілець можна відшліфувати наждачним папером , обробити морилкою для одержання гарного темного відтінку , ще раз відполірувати дрібнозернистим наждачним папером і розкрити лаком в декілька шарів (зазвичай досить 2-3). Якщо ж складаний стілець виготовлений з ДСП, то його краще пофарбувати фарбою в 2-3 шари. Перший шар фарбують розведеною фарбою , яка послужить грунтовкою , а наступні шари фарби вже додадуть стільцю необхідний відтінок.