Як зробити схованку своїми руками

У кожного в будинку знайдуться речі, які хочеться заховати від сторонніх очей. І для цього завжди потрібен сейф, можна обійтися схованкою. Зробити таке затишне місце можна дуже просто, а служити воно буде для зберігання тих предметів, які необхідно сховати від дітей або ж від сторонніх.

tainik 300x195 Як зробити схованку своїми рукамиРаніше схованки влаштовували в кожному будинку для зберігання цінних речей, паперів і коштовностей. Сьогодні в наших квартирах набагато менше затишних куточків, тому схованку можна обладнати в меблів. Підходящим місцем для цього буде книжкову шафу. Саме тут в минулі часи найчастіше облаштовували схованки. Пригадується ця ідея і в наш час.

Схованка в книжковій шафі

Напевно у кожного в будинку знайдеться кілька старих книг, які планувалося здати в макулатуру або просто викинути. Саме корінцями від цих книг можна замаскувати схованку в книжковій шафі.

  1. Для його виготовлення з фанери або дощок збивають ящик за розміром полиці і необхідної ширини. Можна навіть використовувати міцну картонну коробку. З одного боку цієї коробки або ящика необхідно буде приклеїти книжкові корінці, але з треба буде попередньо підготувати.
  2. Найскладніше в цій роботі – відрізати від книг корінці разом з твердою обкладинкою і сторінками. Найкраще це робити за допомогою електропилки. Краще відрізати різну довжину корінців, щоб приклеєні частини виглядали як книги на полиці, які виступають з ряду на різний розмір. Якщо підходящої пилки немає, то корінці можна просто відірвати від книжок, але маскування буде виглядати не так правдоподібно.
  3. Після цього корінці треба приклеїти до однієї зі сторін ящика відповідним клеєм. Надлишки клею треба витерти, щоб було непомітно, що корінці приклеєні.

При бажанні такий ящик можна використовувати не тільки в ролі схованки, але і як коробку для зберігання пультів ДУ, ключів, дитячих іграшок і т.д. Але в цьому випадку треба буде обклеїти його корінцями з усіх чотирьох сторін.

Схованка в полиці

Як варіант схованку можна зробити і в звичайній настінній полиці. З вигляду це звичайна полку з товстої дошки, а насправді всередині неї схований таємний ящик, в який можна покласти паспорта, цінні папери, важливі документи і прикраси.

Товщина дошки близько 35 мм і ніхто не здогадається, що всередині неї ящик. Висота ящика всього 25 мм, тому покласти в нього можна тільки папери, документи і невеликі плоскі речі. Також оскільки полиця настінна, схованка передбачає зберігання важких предметів – наприклад, злитків дорогоцінних металів.

Оскільки схованка повинна бути прихованим, ніяких ручок на скриньці не передбачено, а для того, щоб відкрити його в нутрії приклеюють пластини металу, а зовні відкривають схованку, приклавши до нього потужні магніти.

Такі прості у виконанні, але зручні схованки може зробити кожен своїми руками, головне підібрати підходящий матеріал і виконувати роботи ретельно, щоб виконати всі з великою точністю. Після виготовлення схованки у вашому будинку, ваші цінні речі будуть в цілості і ви будете спокійні.