Як зробити шафу на балконі

Оскільки більшість квартир на вторинному ринку нерухомості в нашій країні не відрізняються великою площею, завжди залишається питання використання простору по максимуму, а для цього задіють різні підсобні приміщення, і балкони з лоджіями в їх числі. Необхідність у місцях для зберігання різних речей у малогабаритних квартирах змушують облаштовувати на балконах шафи, стелажі і тумби, які при розумному підході можуть бути дуже місткими і зручними. Облаштовані таким чином балкони цілком можуть замінити відсутні комори, але при цьому варто пам’ятати про те, що навіть на утеплених лоджіях і балконах не можна зберігати речі, чутливі до перепадів температури.

shafa na balkon Як зробити шафу на балконіОблаштування шафи на балконі можна провести і своїми руками, оскільки ніяких складних будівельних або столярних робіт проводити не потрібно. При плануванні розмірів і місткості шаф слід пам’ятати про те, що балкон не повинен перетворитися на сховище непотрібних речей, а ще він є джерелом світла в кімнаті, поетом занадто громіздкі конструкції неприпустимі.

Поради при облаштуванні шафи на балконі

 • Для початку необхідно правильно оцінити технічний стан лоджії або балкона. Гуляючий крізь щілини в склінні протяг і стара скрипуча підлога – не найкращі умови для облаштування шафи, і в цьому випадку прослужить він недовго. Приміщення має бути утеплено, оскільки будь-які меблі боїться перепадів вологості й температур. Усі наявні щілини потрібно утеплити, оскільки протяги і вологість неприпустимі. При контакті з водою меблі відсиріють, і при цьому не тільки втрачається її привабливий зовнішній вигляд, але можуть виникнути проблеми з експлуатацією у вигляді набряклих і погано відкривають дверцят і розсипаються під впливом вологи, а отже втрачають свою міцність полиць.
 • Слід перевірити герметичність скління, і всі наявні стели або тріщини усунути за допомогою силіконового герметика, а тріснуті і розбиті стекла замінити.
 • Підлога балкона необхідно вирівняти і утеплити. У таких приміщеннях краще всього використовувати такі підлогові покриття, як лінолеум, керамічна плитка або водостійкий якісний ламінат. Насправді вид покриття не важливий, головне забезпечити тепло і сухість на балконі.
 • Зазвичай шафи на балконах повторюють габарити-якої стінки балкона або лоджії. Якщо спочатку на балконі передбачена ніша, то це можна використовувати при облаштуванні шафи. Для більшої місткості слід вибирати конструкцію шафи з полицями від стелі до підлоги – це збільшить місткість і практичність шафи.
 • Перед початком робіт краще намалювати план або креслення, на якому будуть вказані всі потрібні розміри конструкції, а також те, як будуть відкриватися дверцята, і як взагалі буде виглядати шафа. Зазвичай вже на цьому етапі можна врахувати всі нюанси облаштування шафи, що в майбутньому вбереже від переробок і зайвої витрати матеріалів. Іноді перед створенням шафи на балконі деякі навіть роблять картонний макет, а потім по деталях цього макета виготовляють шафа. Це дозволяє ретельно продумати всі деталі і стики, а також точно вирізати елементи майбутньої шафи.
 • Також слід заздалегідь продумати кількість, ширину, висоту полиць або інших внутрішніх елементів шафи. Добре, якщо заздалегідь відомо, які саме речі будуть зберігатися на балконі в шафі – це дозволить відразу ж запланувати оптимальну конфігурацію внутрішніх елементів корпусних меблів.
 • Також слід визначитися з матеріалом. Оскільки навіть на утепленому балконі всі можливий перепад температур, слід підбирати найбільш міцні і стійкі до подібних умов матеріали. Часто для меблів на балконі використовують ламіновану ДСП, відповідну для даних приміщень. Для полегшення роботи з цим матеріалом краще відразу ж при його покупці замовити розкрій за заздалегідь підготовленим кресленнях елементів шафи. При самостійному проведенні розпилу за допомогою електролобзика слід дотримуватися особливої ​​обережності, оскільки можливі відколи. Також для виготовленні меблів на балконах і лоджіях використовують вологостійкі листи OSB, які потім обшивають вагонкою, пластиковими панелями або обклеюють шпалерами. У цьому випадку для шафи можна використовувати різний матеріал, оскільки обшивка згодом приховає всі естетичні недоліки. Ще використовують меблеві фасади або натуральне дерево (вагонку), але ці матеріали більш дорогі, тому не надто поширені.
 • Також слід враховувати і матеріал обшивки самого балкона: наприклад, якщо він обшитий пластиковою вагонкою, то і для шафи слід використовувати пластик або ролети, а для дерев’яної обшивки підійде або ламінована ДСП або дерев’яна вагонка.

Технологія виготовлення шафи на балконі
Для проведення даних робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти: ДСП або ламіновані плити, готові дверцят або фанера для їх виготовлення, дриль, свердла, шуроповерт, лобзик (для самостійно розкрою елементів шафи), магніти, петлі дверцят та інша необхідна фурнітура.

Після побудови креслення, закупівлі і розкрою елементів меблів переходять до складання шафи, яка включає в себе нижченаведені етапи.

 1. У місці, де буде розташовуватися майбутній шафа, прикріплюють до підлоги чотири дерев’яних бруска і теж саме проробляють на стелі балкона. Таким чином готується основа для шафи.
 2. Далі до каркаса прикручуються кріпленнями елементи стінок – виходить каркас шафи без дверець і полиць. Що стосується задньої частини виробу, то її можна не робити, використовую стіну балкона, або ж закрити листом фанери або ДВП.
 3. До верхніх брусків каркаса шафи прикручують елемент верху з ДСП. При цьому в ньому можна вирізати отвір для лампочки, якщо шафа буде з підсвічуванням, а всю проводку можна прибрати в простір між верхом шафи і стелею балкона.
 4. Далі приступають до виготовлення полиць. Їх зазвичай роблять з товстої фанери або дощок, а в якості кріплення застосовують саморізи або болти.
 5. Для прикріплення дверцят шафи використовують меблеві петлі. Перед їх установкою необхідно перевірити їх цілісність, а потім прикріпити їх до стінок шафи і дверцят.
 6. Якщо виріб виготовлений з необроблених дерев’яних матеріалів, то необхідно обробити шафа захисним засобом від проникнення вологи, грибка і шкідників, або ж пофарбувати шафу.