Як зробити шафку для ванної кімнати

Ванні кімнати в наших квартирах рідко відрізняються великими розмірами, зате розмістити в них треба значну кількість косметики, чистячих і миючих засобів, предметів гігієни та дрібниць для прийняття душу або ванни. Шафки для ванної кімнати дозволяють зберігати безліч дрібниць в порядку. Якщо ви затіяли ремонт у ванній кімнаті , то гріх не передбачити зручний, місткий шафа.

Важко уявити в маленькій ванній кімнаті багато полиць , повноцінний шафа або стелаж, а ось зроблена під індивідуальні умови меблі прекрасно впишеться у вашу ванну кімнату. Для виготовлення таких шафок можна взяти ламіновану ДСП (завтовшки 16 або 19 мм) або готові меблеві полиці – вони продаються шириною 20,25,30,40,60 см.Якщо Ви виберіть перший варіант, то для личкування крайок ДСП необхідно купити кромочную стрічку.

Шафка біля ванни 

shkaf2 Як зробити шафку для ванної кімнати

Розташовується він між ванною і встановленим унітазом над цоколем з трубами і має глибину всього 15 см. Цього цілком достатньо для зберігання чистячих засобів, шампунів і туалетного паперу. Як матеріал використовували ДСП 16 мм з облицюванням білим пластиком. Для дверцят взяли ДСП товщиною 19 мм, їх пофарбували в сірий колір, що гармонує з відтінками ванни і унітазу. Підвішується шафка на прикріплених до його задньої стінки металевих куточках.

Шафка біля ванни своїми руками

shkaf3 Як зробити шафку для ванної кімнати

  1. Кріпимо середню перегородку до нижньої і верхньої полками за допомогою шурупів діаметром 3 мм. Для них попередньо просвердлюємо отвори. Потім кріпимо боковини шафки.
  2. Кріпимо до шафки дверки на меблевих петлях, вибравши під них гнізда діаметром 26 мм.
  3. Облицьовує кромки дверцят матеріалом кромки, наклеюючи його за допомогою праски.
  4. Встановлюємо меблеві петлі в гнізда на дверцятах і кріпимо до боковин відповідну частину петель.

Шафа для білизни

shkaf4 Як зробити шафку для ванної кімнати

Цей зручний шафа для зберігання брудної білизни розмістили між умивальником і дверима. Він має 2 відкидних ящика глибиною 25 см, виготовлених з фанери товщиною 6 мм (для дна взяли фанеру 10 мм).Кріпляться ящики рояльними петлями, що дозволяє відкидати їх вперед.Каркас самого шафи і його лицьові частини виготовили зі стандартних меблевих полиць.

Порядок робіт

shkaf5 Як зробити шафку для ванної кімнати

  1. Збираємо каркас із стандартних меблевих полиць шириною 250 мм.
  2. Виготовляємо ящики – збираємо стінки і з’єднуємо їх з дном на клеї і цвяхах.
  3. Кріпимо до дна ящика і проміжної полиці рояльну петлю.
  4. Передню панель ящика фіксуємо струбцинами і закріплюємо чотирма шурупами зсередини.