Як зробити садові скульптури

sadskulp 300x224 Як зробити садові скульптуриСадові скульптури використовувалися для прикраси садів і присадибних ділянок здавна , і зараз цей вид зовнішнього декору все також затребуваний. У магазинах садового інвентарю можна знайти готові скульптури , але набагато цікавіше зробити таку саморобку своїми руками. У цьому випадку ми не тільки виявляємо свою фантазію , а й можемо використовувати з толком різні залишки будівельних матеріалів. У багатьох випадках для прикраси садових скульптур можна застосувати підручні матеріали – наприклад , шматочки скла або керамічної плитки , камінчики , намистини і т.д.

У даній статті ми розповімо , як зробити два види садових скульптур , які прикрасять вашу ділянку і додадуть вашому саду родзинку.

Скульптура « Сонечко »

З настанням весни в повітрі з’являються різні жучки і метелики , але вони можуть не тільки літати , а й прикрашати клумби і затишні куточки вашого саду.

Головна перевага цих мозаїчних скульптур в тому , що для них можна зробити мозаїку своїми руками зі шматочків плитки або дзеркала.

Для виготовлення таких скульптур знадобляться : старий футбольний м’яч , поліетиленові пакети , розчин цементу , металева сітка , пісок , плитковий клей , олівці або крейду , керамічна плитка , плиткоріз , затирка для плитки , круглі скельця , прозорий лак або сілер .

Спочатку необхідно приготувати розчин бетону. Для цього одну частину сухого цементу додають до терм частинам цементу і розводять водою до густоти рідкої сметани. Далі беруть старий футбольний (або будь-який інший відповідного розміру ) м’яч , розрізають його навпіл , витягують ніпель і прокладають усередині поліетиленовими пакетами. Ці саморобні форми заливають розчин бетону , а для того , щоб не утворилося пролежнів в нижній частині форми , її поміщають в напівкругле поглиблення в землі або в круглу миску.

Коли бетон застигне , його виймають з форм і отримують заготовки , які ще вимагають обробки . Поліетиленові пакети утворюють складки і місцями можуть всохнуть в бетон , тому поверхня виходить нерівною.
Для виправлення ситуації заготовку по можливості очищають від залишків поліетилену. Готують розчин з піску , цементу і плиткового клею і обмазують цією сумішшю заготовки для отримання гладкої поверхні . Потім заготовки знову залишають до повного висихання.
Після цього на поверхні півсфери олівцем , вуглиною або крейдою розмічають контури мордочки жучка , його крил і цяток .
Шматочки мозаїки отримують шляхом розрізання залишків плитки за допомогою плиткоріз . Нам знадобиться кахель червоного і чорного кольорів. Також можна пофарбувати нашу мозаїку. Перед приклеюванням шматочків , їх краще попередньо розкласти на поверхні і продумати розташування .
Шматочки мозаїки приклеюють за допомогою плиткового клею , а прогалини між ними затирають сірої , чорної або будь-який інший відповідної за кольором мозаїкою. Очі жучка можна зробити з круглих скелець . Після того , як скульптура буде готова , їй дають повністю висохнути і покривають зверху підходящим прозорим лаком або рідким силером ( засобом, що захищає від вологи).

Решта напівкруглі половинки м’яча можна використовувати в якості форми для інших виробів , наприклад , для садової скульптури , описаної нижче.

Садова скульптура у вигляді кулі

Для виготовлення цього декору для саду також знадобиться непотрібний гумовий м’яч , а технологія виготовлення підстави для кулі також походу на вищеописаний метод . Можна брати м’яч будь-якого розміру , але краще побільше. М’ячик розрізають навпіл , вистилають всередині плівкою , заливають всередину бетонний розчин , а далі прикривають його вологою ганчірочкою ( для рівномірного висихання ) і залишають сохнути. На поверхні заготовки будуть утворюватися тріщини , але це не страшно , адже згодом куля буде прикрашатися .

Після висихання обидві половинки кулі складають разом і склеюють тим же розчином . Далі куля обмазують відповідним клеєм і прикрашають скляною мозаїкою . Вона може бути однакового розміру або різного , кругла або квадратна , однотонна або різнобарвна . У будь-якому випадку такий декор буде відразу кидатися в очі , оскільки скляна мозаїка красиво блищить і переливається на сонці. Можна замість скляної мозаїки використовувати різнокольорову гальку або шматочки дзеркала.

Після прикраси кулі для нього треба виготовить підставу , яке роблять з дерев’яних плоских дощечок , покладених один на одного. Для стійкості кулі роблять хвилі з гіпсу або глини і укладають на них кулю. Всі підставу грунтується і фарбується білою акриловою фарбою.