Як зробити садові меблі

sadmebli 300x224 Як зробити садові мебліСадові меблі відрізняються більш простою конструкцією порівняно із звичайною, і для її виготовлення використовують трохи інші технології та матеріали. Оскільки такі меблі найчастіше використовується на відкритому повітрі, вона повинна бути вологостійкою. Саме тому в садових меблів не застосовуються м’які тканини і наповнювачі, адже вони швидко відволожуються і псуються. Дерев’яні предмети садових меблів обов’язково покривають декількома шарами фарби або лаку, для того, щоб запобігти їх від впливу атмосферних чинників, а також від шкідників і механічних пошкоджень.

Садові меблі виготовляють з тим урахуванням, щоб її можна було вільно пересувати і компонувати відповідно до завдань і часом дня. З ранку на зручних лавках і столі може поснідати сім’я з трьох осіб, а до вечора в гості на шашлики прийдуть друзі, і знадобиться більше посадочних місць. Саме тому виготовляти предмети садових меблів необхідно, виходячи з індивідуальних потреб. Можна зробити комплект меблів або ж одну зручну лавку.

Матеріали для садових меблів

Для ніжок стільців і лавок можна використовувати оциліндрованні круглі заготовки 9оні продаються в спеціалізованому магазині продукції для саду). Їх не обробляти, оскільки вони вже мають гладку поверхню. Для спинок і сидінь можна застосовувати дошки (наприклад, розміром 120х20мм), а для поручнів і підлокітників крамничок використовують бруски (наприклад, перетином 35х55 мм).

Всі дерев’яні деталі повинні бути просочені антисептиком і захисним складом. Також краще використовувати кріплення з нержавіючої сталі і водостійкий клей. Якщо купити таку оброблену деревину не вийшло, то обов’язково треба покрити вироби вологостійким масляним лаком в декілька шарів.sadmebli1 300x199 Як зробити садові меблі

Часто садові меблі робиться зі спинками. Для того, щоб вони були зручними, їх роблять з нахилом. Для цього на бічні царги меблів приклеюють накладки у вигляді клину, у яких різниця по товщині складає близько 20 мм, а по довжині – 50 см.

У більшості своїй садові лавки, стільці та лавки мають схожу конструкцію, тому визначившись з варіантом вироби, можна легко підрахувати витрату матеріалу.

Дерев’яна лавка

Дерев’яні лавки зустрічаються дуже часто, оскільки їх конструкція відрізняється простотою і надійністю. Майже у всіх стільців висота становить 450 мм, тому для даної дерев’яної лави цей параметр такий же.

  • Починають виготовлення з формування ніжок, які розкроюють із заготовок потрібної довжини. З середини нижньої кромки відкладають 125 мм і з цієї ніжки проводять дві лінії – саме вони визначатимуть V-подібні вирізи. На верхівці отриманого трикутника необхідно просвердлити отвір діаметром близько 30 мм. Щоб уникнути відколів, під деталь кладуть обрізок дошки, а потім за допомогою електролобзика або пили вирізують V-подібні.
  • Потім на боковинах ніжок формують пази-заплечики. Він необхідні для установки фартухів, які роблять лавку більш стійкою і жорсткою. Пази роблять за допомогою двох запилів.
  • Коли ніжки вже готові, їх зачищають і заокруглені зовнішні ребра, щоб сидіти було більш зручно.
  • Сидіння лави склеюють з вузьких соснових дощечок, кожна шириною 30 см і товщиною не менше 20 мм. Клей треба брати міцний і водостійкий, а для міцності дошки сидіння можна закріпити шурупами або цвяхами.
  • Для перенесення лавки в сидіння роблять наскрізні отвори-ручки у вигляді овальних пазів. Їх роблять так: спочатку висвердлюють два отвори діаметром 35 мм, а перемичку між ними роблять лобзиком або пилкою за пару проходів. Для того, щоб було більш зручно захоплювати і переносити лавку, ребра пазів злегка зкругляють.
  • Для того, щоб лава міцно трималася на фартухах, необхідно нижні кути запиляти під 45 градусів. Це додасть лавці більшу стійкість.
  • Після того, як всі деталі лавки готові, можна приступати до збору лави. Починають з встановлення двох ніжок, у заплечики яких встановлюють фартух. Ніжки розставляють на відстані 100 від кінців фартуха, вирівнюють під прямим кутом і закріплюють двома довгими шурупами. Під шурупи треба заздалегідь висвердлити отвори, які також треба прозенковати. За такою ж схемою встановлюють фартух із зворотного боку.
  • Далі сидіння лави кладуть на верстак лицьовою стороною вниз і центрують частина лави з ніжками. З кожного боку треба, щоб сидіння виступала на 50 мм. Закріплюють сидіння з дощок на ніжках за допомогою шурупів і металевих куточків.
  • Після цього лаву ставлять на ніжки і через сидіння вкручують в кожну ніжку по чотири шурупа. Можна для більшої міцності вкрутити ще по одному шурупу посередині кожного фартуха.
  • Після цього можна приступати до обробки лави. Її обов’язково треба обробити лаком чи фарбою, щоб захистити від впливу атмосферних чинників. І лак, і фарбу треба брати водостійкі, і наносити краще в декілька шарів (два або три буде достатньо).