Як зробити садові гойдалки своїми руками

Думка зробити садові гойдалки своїми руками напевно відвідує кожного власника затишного саду, який займається благоустроєм свого саду. У такому саду можна зустріти і садові фігури, зроблені своїми руками , і лавки , і доріжки . А як приємно погойдуватися на таких гойдалках тихим літнім вечором, а якщо в сім’ї є діти, то для них саморобні садові гойдалки стануть справжнім святом. Зробити гойдалки самостійно досить просто, але є одна заковика і це несуча опора. Безумовно, найбільш надійний і міцний варіант – це залізна опора, але зробити її не так і просто, оскільки потрібні навички поводження зі зварювальним апаратом.

kacheli Як зробити садові гойдалки своїми рукамиУ даній статті розглядається виготовлення садових гойдалок з дерев’яною несучої опорою. Вона витримує достатню вагу – до 150 кг.Для того, щоб спорудити такі гойдалки для опори знадобляться брус 50х100 мм (9 шт.), Куточки з металу для з’єднання, саморізи і шуруповерт. Для виготовлення сидіння можливі два варіанти. Для першого необхідні бруси для рамки під спинку і сидіння, а також для підлокітників. Ще потрібні металеві куточки, фанера, саморізи і шуруповерт. Для закріплення підвісної конструкції потрібен трос – металевий або синтетичний. Можна використовувати ланцюг з великими ланками, так як вони менше схильні до дії природних факторів і не перетираються. Ще потрібні дві широкі скоби з металу з чотирикутним перетином і вушками на кінцях або підвісні гаки для кріплення до перекладини. Для тросів необхідні спеціальні фіксатори.

Другий варіант сидіння передбачає замість фанери рейки будь-якої ширини – їх прибивають вертикально або горизонтально.

Як зробити садові гойдалки своїми руками

  1. Збираємо нижню рамку, до якої кріпляться вертикальні бруски. Їх розмір залежить від обраних розмірів сидіння гойдалок.Оптимальними вважаються: глибина 50-60 см і довжина 160-180 см. Рамка з брусів повинна бути ширше сидіння на 50 см для того, щоб гойдалки були стійкими. Бруски скріплюємо куточками, якщо гойдалки будуть вкопані безпосередньо в землю, то бруси нижньої рамки необхідно обробити бітумом для запобігання гниття. Взагалі всі дерев’яні деталі садових гойдалок необхідно обробити антисептиком.
  2. Потім до рамки за допомогою металевих куточків і саморізів кріпимо вертикальні стійки, що виступають в ролі стовпів.Виходить конструкція у вигляді двох трикутників, до вершин яких прикріплюємо горизонтальну балку.
  3. Далі переходимо до виготовлення сидіння. Спочатку робимо рамки з брусів – одну для сидіння, одну – для спинки.
  4. До рамок прибиваємо рейки або прикручуємо лист фанери залежно від обраного варіанту.
  5. Спинку прикріплюємо до сидіння куточками з кутом між ними приблизно в 120 градусів для максимального комфорту сидять на гойдалці людей.
  6. При необхідності кріпимо підлокітники у вигляді двох брусків, з’єднаних під прямим кутом.
  7. Скоби або фіксуючі гаки закріплюємо на верхній перекладині, протягуємо через отвори ланцюга або троси. Довжину їх визначаємо наступним чином – сидить на гойдалках повинен шкарпетками дотягнутися до землі. Потім прикріплюємо саме сидіння і додаткові елементи гойдалок.

Садові гойдалки своїми руками готові. При бажанні їх можна доповнити тентом. Для цього на рамку з дерев’яних брусків натягуємо тканину і кріпимо цю конструкцію до вершини гойдалок.

Якщо вийшло сидіння занадто жорстке, то на нього можна покласти кілька старих диванних подушок або спеціально виготовлені для цих цілей подушки. До речі, в жаркий час дня гойдалки краще вкрити під садовим тентом.