Як зробити розпис меблів своїми руками

Розпис меблів є хорошим способом оновити старі меблі або прикрасити прості меблеві вироби. Малюнки на меблів можуть бути найрізноманітнішими – від простих трафаретних візерунків, до складних композицій або цілих картин. У даній статті мова піде про розпису нового однотонного комода невеликих розмірів, який після переробки став стильним декоративним елементом інтер’єру.

rozpis 177x300 Як зробити розпис меблів своїми рукамиРозпис меблів вимагає уважності і ретельної підготовки, як і розпис стін .Поверхня повинна бути підготовлена ​​- очищена від пилу бруду, прогрунтована і пофарбована при необхідності. Для отримання якісної основи під малюнок, меблі необхідно пофарбувати декільком шарами фарби, краще світлого відтінку. Для створення візерунка можна купити або зробити трафаретисамостійно. Важливо правильно розташувати трафарети перед нанесенням фарб, а також ретельно промальовувати деталі малюнка. Для того, щоб отримати об’ємний малюнок, необхідно зафарбувати окремі його елементи яскравим кольором, а тонкі дрібні деталі промальовувати маленьким пензликом.

Розпис меблів своїми руками

  1. Обробляємо комод наждачним папером, згладжуючи поверхню стінок і прибираючи шорсткості. Протираємо його вологою ганчірочкою і видаляємо пил і залишки тирси. Особливо ретельно необхідно очищати лицьові поверхні ящиків, верхівку і боковину стінок, оскільки розфарбовуватися будуть саме ці поверхні.
  2. Виймаємо ящики і покриваємо комод шаром емульсійної фарби білого кольору. Після цього зафарбовуємо ящики. Якщо комод зроблений з смолистої деревини, то перед фарбуванням його необхідно прогрунтувати, але зазвичай емульсійна фарба сама по собі є гарною грунтовкою для акрилових фарб.
  3. Змішуємо дві акрилові глазурі і додаємо барвники. Наносимо блідо-зелений відтінок на зовнішні сторони корпусу комода.Фарбу слід наносити рівним шаром для отримання напівпрозорого покриття.
  4. Лицьові сторони чотирьох ящиків офарблюємо блідо-зеленою глазур’ю, а що залишилися 4 ящики фарбуємо в світло-блакитний відтінок. Обов’язково потрібно пофарбувати і боковини ящиків, а ось фарбувати чи внутрішні поверхні – кожен вирішує сам.
  5. Вибираємо відповідний за розмірами трафарет і починаємо розписувати один з ящиків. Ставимо ящик на задню стінку лицьовою поверхнею вгору і кріпимо трафарет за допомогою шматочків малярного скотча на поверхні.
  6. Наносимо штемпельну фарбу, використовуючи велику трафаретну кисть для нанесення великих малюнків. Необхідно тримати кисть перпендикулярно поверхні, що фарбується, рухаючи нею вниз і вгору і наносячи фарбу «штовхаючими» рухами. Попередньо з кисті необхідно зняти зайву фарбу.
  7. Для того щоб не замазати фарбою ділянки малюнка, пофарбовані в інші кольори, необхідно регулярно промивати кисть.Для виділення дрібних деталей візерунка краще користуватися невеликий пензлем для живопису.
  8. Після закінчення розпису обережно знімаємо трафарет з малюнка і приступаємо до розпису наступного ящика або стінок комода. Коли весь комод розписаний, очікуємо повного висихання фарби, після чого можна нанести на виріб один або два шари лаку для додаткового захисту поверхонь. У цьому випадку можна безбоязно протирати комод вологою ганчірочкою під час прибирання.