Як зробити ремонт за допомогою гіпсокартону

Навіть якщо приміщення було відремонтовано недавно, іноді потрібно ремонт стін з гіпсокартону. Цей матеріал володіє багатьма достоїнствами, але міцність його не надто висока, і при пошкодженні в стіні може виникнути діра. Також іноді відновити стіни з гіпсокартону необхідно після монтажу або демонтажу арматури або комунікацій. Якщо отвір в гіпсокартоні більше 80 мм, то необхідно поставити латку з гіпсокартону, більш дрібні пошкодження можна закрити за допомогою штукатурки. Для усунення недоліків за допомогою латки необхідно, насамперед, знайти місце розташування стійок або дерев’яних рейок каркаса по обидві сторони отвору в стіні. Для цього можна простукати стіну до появи глухого звуку або застосувати електронний шукач.

gipsleps 300x225 Як зробити ремонт за допомогою гіпсокартонуДо речі, стіни з штукатуркою, нанесеної на обрешітку, ремонтуються так само, як і гіпсокартонні поверхні. Якщо не виходить знайти гіпсокартон товщини, що підходить до товщині штукатурки, то до стійок прибивають новий каркас обрешітки з більшою товщиною, а шар гіпсокартону повинен знаходитися врівень з нею.

Для проведення робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти: гіпсокартон, різак для гіпсокартону, будівельний рівень, олівець, молоток, гнучкий шпатель, дрібнозуба пила, брусок для зачистки, наждачний папір з дрібною зернистістю, дерев’яна рейка розміром 50х25 мм, а також оцинковані цвяхи для гіпсокартону .

Ремонт голосу по гіпсокартону

    1. Різаком або ножівкою врізаємо зі стіни пошкоджену ділянку стіни врівень зі стійкою каркаса і розширюємо його на 25 мм до центру рейки. На стійці наносимо вертикальну напрямну по спиртовому рівню. Цю ж процедуру повторюємо для іншої сторони ремонтованої ділянки.
    2. Обрізаємо нижній і верхній краю пошкодженої ділянки так, щоб вийшло прямокутний отвір. Навколо цього місця наносимо горизонтальні напрямні за допомогою спиртового рівня.
    3. Прибиваємо між стійками дерев’яні планки розміром 25х50 мм за допомогою цвяхів. Це необхідно для закріплення верхнього і нижнього краю гіпсокартонної латки. Цвяхи треба забивати під кутом 45 градусів, з’єднуючи стійки і рейки.
    4. Випилюємо шматок гіпсокартону за розмірами підготовленого отвору за допомогою пили з дрібними зубами. Цей шматок вставляємо в отвір сірої стороною назовні і прибиваємо до каркаса оцинкованими цвяхами довжиною 12 мм з інтервалом 15 см. Спеціальним інструментом – добойником осаджуємо головки цвяхів вглиб гіпсокартону.
    5. Далі отвір зашпаровують за допомогою штукатурки. Перед заповненням штукатуркою стиків необхідно зачистити краю латки, а потім нанести шар штукатурки. Надлишки складу видаляються гнучким шпателем. Після висихання шпаклівки відремонтовану ділянку зачищають наждачним папером для отримання рівної поверхні.