Як зробити ремонт м’яких меблів своїми руками

remontmeb1 300x162 Як зробити ремонт мяких меблів своїми рукамиЯкщо старий диван або крісло виглядають вже не так привабливо , як раніше, може знадобитися ремонт м’яких меблів своїми руками. Найчастіше при реставрації м’яких меблів необхідно замінити оббивку , адже в процесі експлуатації саме їй дістається найбільше. Перетягнути меблі можна і в домашніх умовах, вивчивши технологію перетяжки . Відразу варто сказати , що процес цей досить трудомісткий і вимагає багато часу , зате результат Вас безсумнівно порадує.

Коротенько технологія ремонту м’яких меблів виглядає так:

  • розбирання дивана чи крісла на складові елементи
  • видалення старої оббивки
  • викрійка нових елементів оббивки
  • заміна поролону
  • закріплення нової оббивки на деталях
  • збірка крісла або дивана

З інструментів знадобляться: меблевий степлер і скоби до нього, хрестоподібна і плоска викрутки, плоскогубці, молоток, канцелярський ніж, ножиці, круглогубці, голка з міцними нитками, крейда для розмітки. Іноді може знадобитися дриль, обценьки і клей.
В якості матеріалу нової оббивки можна використовувати велюр, флок, гобелен або шеніл. Поролон для м’яких меблів може бути різної товщини , щільності і жорсткості. Для сидіння і спинок зазвичай беруть поролон товщиною не менше 40 мм , а для боковин достатньо і 20 мм. Щільність поролону для меблів становить 25-30 кг/м3. Крім оббивного матеріалу і поролону також знадобиться щільна х / б тканину або парусина для прокладання між поролоном і оббивним матеріалом для перешкоди проникнення пилу.
remontmeb2 300x225 Як зробити ремонт мяких меблів своїми рукамиРозрахунок матеріалу проводять з урахуванням того , що оббивної тканини і парусини потрібно порівну в кількості, приділяється по деталях старої оббивки , а кількість поролону визначається після вимірювання місць його укладання на сидіннях , спинці і боковинах. Усі матеріали треба купувати в більшій кількості , відсотків на 10-15. У цьому випадку можна буде уникнути нестачі матеріалу в результаті похибок вимірювання . Також варто пам’ятати про припуски на шви.

Ремонт м’яких меблів своїми руками

Спочатку розбирають диван або крісло на складові частини – відкрутивши кріплення , від’єднують боковини , а потім спинку і сидіння . Після цього розкріплюють оббивку боковин – виймають скоби за допомогою плоскої викрутки і круглогубців. Знімати стару оббивку слід акуратно, намагаючись не порвати, щоб потім зробити по ній викрійку нових деталей. Під шаром оббивки прокладений шар поролону або ватину : якщо його стан нормальний , то можна не міняти м’який шар. В іншому випадку його акуратно видаляють і прибирають з деталі боковин залишилися скоби і фрагменти. Потім укладають на боковини шар нового поролону або ватину , а на нього шар парусини . Роблять нову викрійку оббивки і щільно натягують її на боковини , закріплюючи меблевим степлером.
Потім приступають до реставрації спинки і сидіння. З сидіння знімають стару оббивку і наповнювач , оглядають пружини (якщо є), при необхідності змінюють їх. Якщо дерев’яна рама розхиталася , то її зміцнюють меблевими шурупами. Потім на пружинний блок укладають парусину і закріплюють її до блоку в декількох місцях за допомогою голки з ниткою. Потім укладають шар спочатку жорсткого , а потім більш м’якого поролону , закріплюючи його на рамі. Потім натягують парусинову тканина , закріплюючи її спочатку на передній частині рами , а потім, щільно натягнувши, на задній. Потім таким же способом натягують нову оббивну тканина , щільно натягуючи її для запобігання складок.
Оббивка спинки робиться також як і у випадку сидіння , але без використання жорсткого поролону. Також шар поролону закріплюється тільки вгорі спинки дивана і не виводиться на нижній край, оскільки в іншому випадку буде важко скласти диван. Закінчується ремонт м’яких меблів складанням всіх заново перетягнутих елементів дивана чи крісла .