Як зробити пуфік своїми руками

У малогабаритних квартирах часто нікуди ставити громіздкі меблі – масивні крісла або стільці – і для розміщення гостей можна зробити пуфик своїми руками.

Ці легкі і практичні предмети інтер’єру можна використовувати не тільки для сидіння, але в якості подушок або для занять спортом. Самостійно виготовити пуфик не складе труднощів, для цього необхідна щільна тканина або ж старий светр. Приклади виготовлення саморобних пуфів ми приведемо в статті нижче.

Пуфік з светри

Не варто поспішати викидати старий светр, адже з нього вийде оригінальний пуф (перше фото), який буде служити зручним кріслом і яскравою деталлю інтер’єру. Для виготовлення такого пуфа знадобиться: старий светр яскравого кольору або з цікавим візерунком, шматок повсті, тканина для чохла, гранули пінополістиролу, ножиці і голки з нитками.

Пуфік з светри своїми руками

 1. Готуємо усі необхідні матеріали та тканини. Гранули пінополістиролу можна купити в будівельному магазині.
 2. Вирізаємо з повсті коло відповідного діаметру, який буде служити дном майбутнього пуфику.pufik1 300x273 Як зробити пуфік своїми руками
 3. Рукава светри вивертаємо всередину і рівно зшиваємо залишилися отвори. До нижнього краю светри пришиваємо повстяний коло і отримуємо своєрідний мішок з светри.
 4. Готуємо чохол для гранул пінополістиролу. З щільної тканини вирізаємо прямокутник розмірами 50х70 см.
 5. Зшиваємо його у вигляді мішка і зверху робимо підгин, куди ми заправимо шнурок для затягування горловини чохла.
 6. Чохол поміщаємо всередину светри і засипаємо туди гранули пінополістиролу.
 7. Затягуємо шнурок на чохлі і міцно зав’язуємо його. Розправляємо светр і отримуємо затишний круглий пуф.
 8. Цей пуфик можна поставити в будь-якому місці, наприклад, в дитячій кімнаті або у вітальні.

Пуфік-веселка

Це пуфик яскравого забарвлення стане гарним доповненням інтер’єру будь-якої кімнати, і виготовляється він дуже легко і швидко. Для його нього знадобляться: клапті щільної тканини різних відтінків, що поєднуються один з одним, і подкладочная тканину, наповнювач, дві великі однакові гудзики , нитки, голки і ножиці, а також швейна машинка.

Пуфік-веселка своїми руками

 1. Спочатку робимо викрійку однієї пелюстки пуфика. На папері або великому аркуші газети малюємо коло з діаметром, рівним розмірами майбутнього пуфика. Одержаний коло ділимо на чотири рівні частини, а потім кожну з них поділяємо ще на 3 рівних частини. Утворені сектора і є пелюстками нашого пуфика. Докладаємо викрійку елемента до кожної тканини і вирізаємо окремі частини пуфика, додаючи по 2 сантиметри рівною частини внизу кожної пелюстки для більшого обсягу пуфика.pufik 300x234 Як зробити пуфік своїми руками
 2. Такі ж елементи вирізаємо з підкладкової тканини і з’єднуємо виворітну сторону верхнього пелюстки з підкладкової тканиною.
 3. Потім зшиваємо елементи бічними сторонами і пропрасовуємо утворився шов праскою.
 4. Таким чином зшиваємо верхню частину, а потім за таким же принципом з’єднуємо нижню частину пуфика. До речі, для того, щоб пуфик був більш практичним, його нижню частину краще пошити з більш щільної і темної тканини.
 5. Після того, як обидві частини зшиті, їх відпарюєте і зшиваємо з виворітного боку один з одним, залишаючи незашітим один з пелюсток.
 6. Через залишився отвір вивертаємо тканину на лицьову сторону і заповнюємо пуфик наповнювачем. Потім отвір необхідно зашити потайним швом.
 7. У центр пуфика, в місце з’єднання всіх пелюсток, пришиваємо велику плоску гудзик і повторюємо процедуру для другої сторони пуфика.
 8. Одержаний оригінальний і яскравий пуф можна використовувати як зручне сидіння або як подушку.