Як зробити промисловий пилосос

Складно уявити наше життя без пилососів. Ці побутові прилади успішно ліквідують будь-які види забруднень, причому не тільки пил і бруд. Пилососи існують не тільки побутові, зараз можна знайти і приладу універсальні, і вузької спеціалізації: побутові , промислові , пневматичні, низьковольтні , бензинові , акумуляторні, ранцеві і пов’язки, миючі, автомобільні і т.д.
pilosmok 225x300 Як зробити промисловий пилососПромислові (до них також належать будівельні) пилососи використовують при роботі на верстатах , ручним інструментом або для прибирання приміщень. Апарати ці недешеві , тому необхідно правильно підбирати тип промислового пилососа.
Часто промислові пилососи використовують під час будови та ремонту . Здавати об’єкт треба в чистоті і порядку , під час роботи також треба підтримувати робоче місце в чистоті. А ще багато хто види ремонтних і будівельних робіт проводяться тільки після ретельної підготовки поверхонь , тобто вони повинні бути ідеально чистими . Провести таку прибирання звичайним пилососом не вийде , оскільки вони не розраховані на такі види сміття .
Металева та дерев’яна стружка, пісок і сухі суміші, осколки скла і пластика, масло, вода, порошкові абразиви, невеликий кріплення – все це сміття , на збір якого розрахований промисловий пилосос. Окремі моделі такого обладнання прибирають навіть шматки штукатурки і дрібний щебінь, а є пилососи, розраховані на збір води. При роботі з електроінструментом (болгарками, штроборізи, шліфмашинки, епрфораторамі) часто виникає велика кількість дрібнодисперсного пилу, і для усунення таких забруднень використовуються пилососи з тонкою багатоступінчастої очищенням повітря.

Перед вибором промислового пилососа необхідно уточнити види забруднень , з яким йому доведеться працювати. А потім вже обирати інші параметри .
Якщо промисловий пилосос потрібен в домашньому господарстві , то можна розглянути варіант самостійного виготовлення такого обладнання. Є чимало прикладів вдалого виготовлення будівельного або промислового пилососа , наприклад , на базі мотора від пилососа « ракета » і з автомобільним повітряним фільтром.

Як зробити промисловий пилосос

 • Для виготовлення такого пилососа знадобиться Пилосос «Урал ПН- 600 » , патрубок довжиною 20 см і діаметром 4 см , пластикове відро (можна взяти під фарби ) з герметично закривається кришкою і ручкою.pilosmok1 300x225 Як зробити промисловий пилосос
 • Необхідно спершу доопрацювати сміттєзбірник від пилососа: відкручують коліщата з дна і заклеюють ці отвори зовні кількома шматочками скотча.
 • Шильдик також відкручують і отвори заклеюють.
 • Оскільки заглушка патрубки діаметром 40 мм не входить , сточують заклепки за допомогою болгарки і видаляють засувки патрубка , попередньо знявши фіксатори з пружинами . Потім на заглушку намотують ізоляційну стрічку і вставляють її.
 • У днищі формують отвір , просвердливши його по центру свердлом. Потім його треба розсвердлити на розмір 43 мм за допомогою спеціального пристосування – корпуси з дюралю розміром 3-4 мм.
 • В якості ущільнення вирізують дві прокладки загальною товщиною 4 мм.
 • Складають перероблений сміттєзбірник , ущільнювальну прокладку, кришку відра, центруючийй патрубок.
 • Свердлом на 2 мм свердлять два перший отвори і фіксують кришку циклону саморізами діаметром 4,2 м завдовжки 10 мм ( їх знадобиться 20 штук).pilosmok2 300x225 Як зробити промисловий пилосос
 • На боці відра розмічають отвір під всмоктуючий патрубок під кутом 10-15 градусів.
 • Потім проводять примірку і періодично коригують форму елліпсность отвори за допомогою ножиць по металу.
 • Зсередини також проводять примірку і залишають смужки для закріплення саморізів.
 • Патрубок на одному з кінців розмічають маркером по отвору у відрі і обрізають ножицями зайвий матеріал.
 • Потім кріплять патрубок до відра зовні.
 • І проводять тугіше операцію всередині ємності.
 • Для герметизації використовують бинт 30х Х.З з автомобільної аптечки і клей по типу « титану » для пінополістиролу. Бинт намотують шарами навколо патрубка і просочують клеєм. Так бажають кілька разів.
 • Поки сохне клей , можна перевірити роботу апарату : включають пилосос і навантажують його , перекриваючи патрубок пальцями. Під час цього процесу герметизація з’єднання патрубка з ємністю поліпшується.
 • Коли пилосос не використовується , його краще накривати чохлом для захисту від пилу.