Як зробити полку для книг своїми руками

polka Як зробити полку для книг своїми рукамиЗберігання книг на полицях не є новаторським рішенням, але оригінальна полиця для книг здатна перетворити стандартну деталь інтер’єру в незвичайний акцент. Наприклад, полицю для книг можна зробити невидимою. Звичайно ж, законів фізики ми не порушимо, і розчинитися в повітрі полку не зможе, просто даний варіант розміщення книг виглядає дуже незвично – книги, ніби висять у повітрі, і такий ефект спостерігається з усіх боків. Подібний ефект дають спеціальні кріплення, які дуже просто виготовити самостійно.

Отже, якщо ви хочете здивувати гостей і спорудити невидиму полку, слід запастися наступними матеріалами та інструментами: велика книга з твердою красивою обкладинкою , одне кріплення у вигляді букви «L» (можна купити в будівельному магазині), гострий канцелярський ніж, викрутка, дриль, клей ПВА, саморізи і рулетка.

polka1 Як зробити полку для книг своїми руками

Полка для книг своїми руками

  1. Підбираємо досить велику товсту книгу з міцною і міцної обкладинкою. Краще, якщо обкладинка буде яскравою і глянсовою, тоді полку буде більш ошатна. Відкриваємо книгу і на першій сторінці після обкладинки малюємо розмітку під кріплення. Можна просто прикласти крапчасті до паперу і обвести його олівцем, воно має розташовуватися по центру книги. За допомогою гострого ножа вирізаємо по контуру розмітки проріз під кріплення на глибину куточка, тобто на товщину металу кріплення.
  2. Приміряємо куточок до книги і перевіряємо, щоб він був втоплений.
  3. У обкладинці прорізаємо невеликий паз по ширині куточка, щоб книга щільно прилягала до стіни.
  4. Прикручуємо металевий куточок до книги за допомогою саморізів.
  5. Для того, щоб конструкція вийшла міцною і книжка не з’їжджала, в кожному кутку фіксуємо книгу саморізами.
  6. Верхній лист книги намазуємо клеєм і закриваємо обкладинку.
  7. Для більшої міцності склеювання книгу треба придавити зверху чимось важким, наприклад, стопкою інших книг або журналів. Залишаємо конструкцію на одну ніч до повного висихання клею.
  8. За допомогою дрилі і саморізів прикручуємо полку до стіни і укладаємо зверху книги.