Як зробити піскоструминний апарат своїми руками

piskostrumaparat 300x225 Як зробити піскоструминний апарат своїми рукамиПіскоструминний апарат своїми руками зробити не складно, він може знадобиться для створення декоративних виробів, моддінгу і інших робіт. У конструкції присутній деякі недоліки, але в цілому пропонований у статті варіант цілком придатний для створення професійно виконаних виробів в домашніх умовах. За допомогою такого самостійно виготовленого піскоструминного апарата можна легко видаляти стару фарбу з різних поверхонь, робити гравіювання по склу та інших матеріалів. Для подачі повітря в апарат потрібно невеликий компресор.

В якості матеріалу застосовується звичайний будівельний пісок, який необхідно просіяти через дуже дрібне сито. Якщо такий варіант скрутний, можна купити готовий, вже просіяний пісок.

Роботи з піскоструминним апаратом слід проводити на відкритому повітрі, а відкриті ділянки і очі необхідно захищати від рикошетів піщинок, які можуть поранити Вас. Крім того, на відкритому просторі швидше розсіюється пил.

piskostrumaparat1 Як зробити піскоструминний апарат своїми рукамиПринцип роботи даного апарату наведено на схемі. Після натискання курка відбувається потрапляння повітря в канал пістолета, в пляшці створюється область надлишкового тиску і потім повітря потрапляє у вкладиш, де спішується з сумішшю піску і повітря з пляшки. Потім піско-повітряна суміш під великим тиском виходить з керамічного сопла.

Технологія виготовлення піскоструминного апарата своїми руками

Зовнішній вигляд апарата представлений на малюнку (1). Пристрій складається з пластикової пляшки, кульового водопровідного крана, клапана від звичайного фарбопульта і трійника. Деякі частини піскоструминного апарату виточують на токарному верстаті. Вкладиш пристрою – це інжектор, в точці з’єднання конічних отворів утворюється область з низьким тиском і отже повітря з пляшки спрямовується в це місце, по дорозі прихоплюючи піщинки. Кран служить для регулювання витрати піску.

piskostrumaparat2 Як зробити піскоструминний апарат своїми руками

До змішувача апарату прикручена пробка від пластикової пляшки на різьбовий шайбі (2). Оскільки пластикова кришка швидко зношується, треба бути готовим до її частої заміни. Для саморобного піскоструминного апарату слід придбати або зробити своїми руками керамічне сопло для зуботехнічної піскоструминної машини (3), цю запасну частину можна купити в спеціалізованих магазинах медтехніки. Можна виточити сопло самостійно з металу. Але матеріал швидко зношується і вже через 15 хвилин роботи діаметр сопла 2,5 мм перетвориться на 5 мм, що призведе до втрати продуктивності.

Приклад гравіювання по склу

piskostrumaparat3 Як зробити піскоструминний апарат своїми руками

  1. Заклеюємо все скло самоклеющейся плівкою, малюємо відповідний малюнок і вирізаємо його по контуру.
  2. Потім поверхню малюнка обробляємо струменем піску і після закінчення процесу знімаємо плівку.
  3. Одержаний гравірований малюнок добре виглядає зі світлодіодним підсвічуванням. Малюнок виходить чітким і яскравим. Можна регулювати глибину гравіювання, обробляючи поверхню піском кілька разів. Також можна за допомогою даного апарату прорізати в склі отвори. Для цього беруть сталеву пластину завтовшки близько 2 мм і просвердлюють у ній отвір. Потім цю пластину прикладають в потрібне місце і починають обробляти скло усередині отвору плавними круговими рухами. Зазвичай на це йде близько пляшки піску, а часу дана процедура займає близько 4-х хвилин. Великим плюсом такого способу є те, що краї отвору виходять гладкими і без сколів. Крім того можна формувати отвори будь-якої форми.