Як зробити паркан із сітки-рабиці

sitka1 300x225 Як зробити паркан із сітки рабиціЧасто при огородженні присадибної ділянки власники замислюються про те, як зробити паркан із сітки-рабиці. Це один з найбільш поширених видів огорожі городів і дач, а популярна така сітка через простоту установки, слабкий вартості матеріалу, а також через те, що дротяна сітка відмінно пропускає сонячне світло так необхідний рослинам. Останній фактор дозволяє висаджувати світлолюбні рослини вздовж паркану, не втрачаючи корисної території.

Взагалі-назва цього матеріалу правильніше писати сітка Рабиця – по імені її творця Карла Рабиця, але в побуті прижилося написання слова з маленької літери і тепер всім відома саме сітка-рабиця.

Монтаж сітки-рабиці дуже простий, і зробити його може будь-який господар. Існує два способи установки: секційний і натяжний. Найлегшим є натяжний метод монтажу, тому розглянемо саме цей спосіб.

Матеріали для забору

Для установки огорожі з сітки-рабиці знадобляться: стовпи для основи (дерев’яні бруси, металеві стовпчики або азбест-цементні стовпи), сітка-рабиця в рулонах і дріт товщиною 2-3 мм.

Для закупівлі матеріалів необхідно спочатку визначитися з його кількістю. Для цього по периметру ділянки, який буде огороджуватися, вбиваємо кілочки і натягуємо мотузку або шнур. Заміряємо довжину цієї мотузки і отримуємо периметр ділянки. За даним показником визначаємо скільки сітки-рабиці в погонних метрах нам знадобиться. Потім можна приступити до підрахунку кількості стовпів. Кращим відстанню для вкопування стовпів є проміжок в 2,5-3 метри. Виходячи з цієї відстані, можна прикинути необхідну кількість стовпів.

Що стосується матеріалів стовпів, то кожен з перерахованих вище варіантів має свої переваги і недоліки. Металеві стовпчики більш міцні і прослужать довше, їх можна пофарбувати в будь-який колір. Але такі стовпи треба захищати від корозії і також вони досить недешево коштують. Дерев’яні стовпи більш доступні, їх простіше придбати, але вони менш довговічні і схильні до гниття. У будь-якому випадку, при виборі стовпів для підстави забору не варто купувати занадто масивні стовпи, оскільки сітка-рабиця є легким матеріалом і її монтаж не вимагає занадто міцної основи. Закріплення сітки до стовпів основи відбувається за допомогою спеціальних гачків.

При виборі сітки-рабиці необхідно, перш за все, визначитися з її шириною, оскільки у продажу можна знайти різні варіанти. Крім того, роль зіграє і призначення паркану. Наприклад, якщо  огороджують курник або загородку для курчат, то треба вибирати сітку з дрібними осередками, щоб живність не пролізла крізь паркан. Для огородження городу чи присадибної ділянки підійде і більша сітка. Також буває рабиці з різних матеріалів. У продажу можна знайти чорну сітку (більше підходить для тимчасового використання) і оцинкований (більш міцна і довговічна). Буває сітка з полімерним покриттям, яка захищає матеріал від корозії і виглядає більш привабливо.

Встановлення огорожі з рабиці

Починаємо з установки стовпів в ями. Глибина цих ям повинна становити приблизно третину висоти паркану, тобто якщо планується паркан висотою 1,5 метра, то яма повинні бути глибиною 0,5 метра. На дно поглиблення укладаємо пісок, щебінь і все це утрамбовуємо – це необхідно для запобігання просідання стовпів основи в майбутньому. Потім встановлюємо стовпи в поглиблення і засипаємо їх грунтом, ретельно утрамбовувавши її. Металеві стовпи краще забетонувати. У кожному разі, якісна установка стовпів є запорукою міцності паркану з сітки-рабиці.

sitka2 300x261 Як зробити паркан із сітки рабиціСітку починаємо кріпити з будь-якого кутового стовпа. До металевих стовпів сітка кріпиться за допомогою дроту або спеціальних приварених гачків (цей варіант надійніше). Для дерев’яних стовпів використовують скоби. У разі якщо рабиця не захищена від корозії, кріпити її слід на 10 см вище рівня грунту для запобігання псування. Після прикріплення одного боку сітки до стовпа рулон поступово розмотується і кріпиться до наступного стовпа. Щоб уникнути провисання сітку треба щільно натягувати. Також можна зробити протягання в нижньому і верхньому краях сітки за допомогою міцного дроту, яку кріплять з до сусідніх стовпів.

При дотриманні всіх важливих моментів монтажу паркан із сітки-рабиці прослужить довго, і буде служити надійним захистом присадибної ділянки.