Як зробити панно на стіну своїми руками

Прикрасити стіни в квартирі або офісі можна незвичайним і дуже красивим панно.Зараз існує чимало технік виконання настінних картин, але варіант в цій статті відрізняється і незвичністю, і в той же час простотою виконання. Це панно у стилі арт-деко виглядає витончено і невагомо.

На перший погляд здається, що робити його довго і важко, а насправді все набагато простіше. Необхідно лише акуратно вирізати різноманітні візерунки на щільному гладкому картоні. Як малюнок можна використовувати все, що завгодно: квіти, пташки, метелики, рибки і т.д. Можна полегшити собі роботу і використовувати вже готові штампи з малюнками, а можна перевести вподобаної малюнок на картон за допомогою копіювального паперу. Приваблює і те, що панно виглядає однаково красиво і при денному освітленні і з підсвічуванням. Це оригінальне панно може використовуватися як нічник, оскільки світло від нього неяскравий, а в темряві тільки видно тільки контури малюнка.

panno 300x225 Як зробити панно на стіну своїми руками

В якості світиться елемента в цьому незвичайному панно використовується гірлянда з люмінесцентними лампочками. Оскільки для панно використовується картон нейтральних відтінків, колір картини можна міняти за допомогою кольору лампочок, тому можна підібрати колірне рішення під будь-який інтер’єр. Також експериментуючи з кількістю лампочок в гірлянді і їх потужністю, можна отримувати різні ступені освітленості від панно.

Як зробити світиться панно

Для роботи необхідні такі матеріали та інструменти: гладкий і тонкий картон (гофрокартон не годиться), маркер або олівець, трафарети або копіювальний папір, гострий макетний ніж і дошка для вирізання, гірлянда з люмінесцентними лампочками, клей, меблевий степлер і скоби для нього, рамка і матеріал для її обтягування, золотиста фарба з балончика.

  1. Спочатку обраний малюнок переносять на картон за допомогою копіювального паперу або використовуючи спеціальні штампи.
  2. Кожен елемент візерунка вирізують по контуру гострим макетним ножем, але не до кінця, а залишаючи проміжки для того, щоб елементи не випали з картини.
  3. Коли весь малюнок буде підрізане по периметру, необхідно акуратно підчепити краю квіток і інших елементів і відігнути їх вгору – це додасть картині обсяг і створить прорізи для світла.
  4. За таким принципом вирізують весь малюнок. Для першої роботи краще вибирати візерунок попроще, щоб спочатку натренувати руку. Потім можна буде досить швидко робити і великі панно.
  5. Рамку відповідного розміру обтягують полотном, закріплюючи його на зворотному боці меблевим степлером і скобами.Всередину середній частині рамки ззаду вкладають гірлянду, рівномірно розподіляючи лампочки.
  6. По периметру рамки ззаду наклеюють липучки, а потім вирізують квадрат з картону, який буде служити кришкою, що закриває гірлянду. На нього приклеюють відповідні частини липучок.
  7. Шнур гірлянди виводять назовні і закривають зворотну сторону рамки квадратним аркушем картону на липучках.
  8. Необхідно перевірити, щоб задня кришка трималася міцно і не передавлюється шнур гірлянди.
  9. Далі перевіряють працездатність гірлянди, включаючи її в розетку. Також на цьому етапі можна рівномірно розподілити лампочки гірлянди.
  10. Краї рамки фарбують золотистою фарбою з балончика і чекають її висихання.
  11. До кутів картини прикріплюють трикутники з картону або пінопласту – в них буде закріплено картонне панно.
  12. Тепер картина готова і залишається тільки милуватися її і вдень, і в темряві.
  13. За таким принципом можна робити панно будь-якого розміру і форми, головне знайти підходящу рамку і гірлянду. Такий варіант нічника можна зробити і в дитячій кімнаті – вирізати на картоні якогось казкового героя або звірятка і підсвітить м’яким світлом різнобарвною ялинкової гірлянди.