Як зробити опудало своїми руками

Опудало, зроблене своїми руками, не тільки відлякає птахів від Вашого врожаю, а й прикрасить ділянку. Цих забавних іграшкових чоловічків Ви не купите в магазині, і тому необхідно зробити його своїми руками, проявляючи фантазію і винахідливість. Останнім часом городнє опудало можна побачити дуже рідко. Люди перестали боятися за свій врожай і відганяти птахів, знаючи, що все можна купити в магазинах і на ринках. Але, втративши своє практичне призначення, лякала залишаються елементами декору і можуть перетворитися на твір прикладного творчості.Це виріб, що сягає корінням у давні традиції, можна зробити разом з дітьми, і така робота принесе чимало позитивних емоцій.

pugalo 300x219 Як зробити опудало своїми рукамиУ зв’язку зі зміною призначення городнє опудало часто тепер іменують опудало, адже лякати-то вже і нема кого, навпаки, можна порадувати гостей свого саду смішним чоловічком. Опудала будуть добре виглядати на присадибних ділянках, оформлених у стилі кантрі, на дитячих майданчиках і на декоративних городу. Їх можна встановити біля плетеного забору або дерев’яною лавки. Забавні опудала привертають загальну увагу і викликають спогади про дитинство і казках. До того ж, виготовляти опудала дуже весело і приємно.

Для виготовлення опудала необхідні наступні матеріали: стара одяг – в даному випадку дорослі зношені речі тьмяного кольору не зовсім доречні, адже опудало має бути веселим, тому краще взяти дитячий одяг, з якої Ваш малюк вже виріс. Також знадобиться довгу жердину в якості основи і коротша планка для поперечини, солома для набивання, відріз білої тканини для голови опудала, мотузки, фарби або маркери, нитки та голки.

Порядок робіт

  1. Для початку треба підготувати основу. Для цього до загостреного дерев’яного жердини на певній висоті прикріплюють більш коротку планку у вигляді перекладини, на якій будуть кріпитися плечі і руки нашого опудала.
  2. Роблять голову опудала – відрізок білої або бежевої бавовняної тканини набивають соломою і туго стягують його краю мотузкою або мотузкою. Виходить м’який куля, який треба насадити на жердину. Нижня частина, перемотана мотузкою, буде служити шиєю.
  3. Потім треба намалювати на голові опудала обличчя. Очі, ніс, рот малюють олійними або акриловими фарбами, також підійдуть стійкі маркери. На маківці голови прикріплюють волосся з соломи, мотузок або вовняних ниток.
  4. тепер опудало треба одягнути. На хрестовину одягають сорочку, застібають її і щільно набивають соломою, формуючи тіло чоловічка. Кінці рукавів і низ треба зашити, щоб не висипалася солома. Можна до рукавів прикріпити рукавички, також наповнені соломою – це будуть долоньки опудала. Перед тим, як набивати рукавички, для додання їм натуральної форми в них вставляють картонну або дротяну основу. Потім набивають штани соломою, зашивають них і вільно кріплять до тулуба, щоб нижня частина бовталася в повітрі – ноги опудала таким чином будуть оживати від вітру і додадуть йому більше життя. Для забави можна прикріпити до низу штанів шкарпетки веселою забарвлення, також набиті соломою.

При створенні опудала треба постаратися, щоб воно вийшло веселим і пропорційним, обличчя його має бути симпатичним і добрим, і викликати у людей посмішку, що не страх. При бажанні можна додати різні деталі – шарф або жилетку, капелюх або кепку. Всі деталі гардероба треба міцно пришити голкою з ниткою, щоб їх не здуло поривом вітру.

Діти із задоволенням беруть участь у створенні наряду для опудала, вони придумують різні кумедні деталі і з задоволенням втілюють їх у життя. Спільна робота над іміджем опудала дозволяє надати йому індивідуальність і особливий шарм. Можна зробити опудало у вигляді грізного начальника, популярного артиста, казкового персонажа або навіть сусіда. Тут відкриваються необмежені можливості.У цій справі кожен член родини може проявити свою фантазію, почуття гумору, навички рукоділля і навіть організаторські здібності.

У руці опудала можна закріпити парасольку і відкривати його, якщо піде дощ. На свято в руках у нього може красуватися прапор або кульку. Також можна постачити його будь-якої кухонним начинням, старої лійкою або глечиком і тоді опудало буде органічно виглядати серед квітів і кущів в саду. Можна навіть прикріпити до його руки яку-небудь ємність з водою, в яку можна буде ставити букети живих квітів. 
Завершальним етапом буде вибір місця для опудала. Це має бути місце чільне, але в той же час стилістично продумане.Необхідно увіткнути жердину з опудалом глибше в землю, і після цього на Вашій ділянці оселитися забавний чоловічок.