Як зробити опалубку

opalubka 300x215 Як зробити опалубкуПри роботі з застигають будівельними матеріалами (наприклад, з бетоном) стане в нагоді інформація про те, як зробити опалубку. Незважаючи на появу нових будівельних технологій, зведення фундаментів та інших заливних елементів будівель з бетону і раніше неможливо без опалубки. За допомогою цієї конструкції формується зовнішня, яка виступає над землею, частина фундаменту, і знімається опалубка тільки після повного застигання бетонної суміші. Правильне виготовлення опалубки – це гарантія міцності і надійності фундаменту, а, отже, і всього будинку.

Під час будівельних робіт використовують два типи опалубок – знімні і незнімні. При зведенні фундаментів частіше використовують перший тип і зумовлено це тим фактом, що після закінчення будівництва, як правило, потрібне чистове оздоблення фасадів будівель, а незнімна опалубка не дозволить якісно обробити поверхню. Важливу роль у цьому випадку грає якість внутрішньої поверхні такої опалубки, оскільки, чим рівніше вона буде, тим менше оздоблювальних робіт знадобиться.

Розрізняються опалубки і матеріалом. Найбільш часто зустрічається опалубка з дерева, на другому місці за популярністю металева опалубка. Порівняно недавно в сфері будівництва стали використовувати незнімну опалубку з пінополістерол, яка набула широкого поширення завдяки своїм особливостям. Така опалубка з пористого матеріалу не тільки дозволяє отримувати якісні рівні поверхні, але і володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, що не мало значить для фундаментів. Цей тип опалубки особливо часто використовують для будівництва будинків в умовах суворого клімату.

opalubka1 300x204 Як зробити опалубкуТехнологія виготовлення опалубки досить проста. Якщо в якості матеріалу використовується дерево, то знадобляться обрізні дошки або фанерні щити, а також бруски і цвяхи. Процес споруди дерев’яної опалубки не вимагає особливих навичок і займає мало часу. Спочатку в грунт вбиваються опори, на які потім кріпляться дошки або щити з фанери за допомогою цвяхів, що забиваються з внутрішньої сторони опалубки. Для більшої міцності конструкцію можна зміцнити за допомогою зовнішніх розпірок, що розташовані на відстані метра один від одного. Опалубку встановлюють з двох сторін майбутнього фундаменту – з зовнішньої і з внутрішньої.

Можна застосувати і металеву опалубку. Існують спеціальні знімні форми для опалубки з металу, що являють собою пластини з ідеально рівною поверхнею. Ці пластини кріпляться на болтах до каркаса, і в результаті виходить рівна опалубка з герметичними з’єднувальними швами. Такий тип опалубки дозволяє заощадити розчин в процесі заливки фундаменту і зменшити матеріали і час роботи на чистову обробку поверхонь. При бажанні таку опалубку можна виготовити і самостійно з металу відповідної товщини.

При виготовленні опалубки будь-якого типу необхідно стежити за рівнем її верхніх меж – вони повинні бути розташовані в одній площині по горизонталі. Перевірити це можна за допомогою будівельного рівня.