Як зробити обувницю

obuvnitsa1 300x199 Як зробити обувницюУ передпокоях наших квартир досить рідко зустрічаються обувниці, в той час як на заході це предмет інтер’єру вже давно став користуватися величезною популярністю. У цих спеціальних шафках можна зручно і практично зберігати взуття, при цьому вона буде займати мало місця і зберігати свої властивості і пристойний зовнішній вигляд.
Зараз у магазинах можна знайти різні види обувниць, тому підібрати варіант можна для будь передпокою. Але багатьох від даної покупки утримує вартість цього виробу. Для того, щоб вирішити цю проблему можна спробувати зробити обувниці своїми руками, адже вона відрізняється простою конструкцією, а для виготовлення можна використовувати безліч видів матеріалів.

Для початку треба визначитися якого типу будуть обувниці.

 1. Ці вироби можуть бути закритого та відкритого типу.
  Відкриті обувниці являють собою полиці без дверцят / D таких стелажах взуття буде добре провітрюватися, а це важливо, оскільки при носінні взуття набуває специфічний запах. Але в теж час разом з повітрям у відкриту Обувниці буде вільно проникати і пил, тому прибирати доведеться частіше. Не дуже підійдуть відкриті обувниці для квартир, в яких є тварини, а ще необхідно відповісти собі на питання – а чи готові виставити своє взуття на загальний огляд?
  Закриті обувниці оснащені дверцями, тому вони позбавлені вищеперелічених недоліків зайвого пилу і відкритого огляду, але і вентиляція в них гірше. У зв’язку з цим необхідно регулярно протирати взуття спеціальними складами і всіляко боротися з запахами, щоб в закритому просторі не посилити цю проблему.
 2. За розташуванням взуття бувають вертикальні і горизонтальні обувниці.
  У вертикальних обувницях пари взуття ставляться не на підошву, а на шкарпетки. При цьому варіанті розміщення Обувниці займає мало місця (її ширина досягає всього 20 см), і тому цей варіант підходить для малогабаритних квартир. Варто пам’ятати про те, що при вертикальному розміщенні взуття може з часом деформуватися, особливо якщо вона з гострими носками.
  Горизонтальна Обувниці звична багатьом, саме такі вироби в основному продаються в магазині. Займає вона більше місця (її ширина може скласти 30-50 см), але зате взуття не деформується.
  Матеріалом для обувниці може служити і дерево, і пластик, і метал. Найкращим варіантом буде вологостійкий матеріал, оскільки разом з взуттям на полиці може потрапити і вода, і сніг.
 3. По конструкції розрізняють звичайні обувниці та спеціальні. Наприклад, зустрічаються обувниці-сидіння. Вони оснащені вбудованою м’яким сидінням, що дуже зручно при взуванні. Також це позбавляє від необхідності розміщення в передпокої крісла або табурета і економить місце.
  Бувають і обувниці-сушарки, зазвичай вони електричні. Такі вироби можна швидше за все зустріти в магазині побутової техніки, ніж у меблевому магазині.

Саморобна обувниця

Для виготовлення обувниці своїми руками знадобляться наступні матеріали:

 • Листи МДФ розміром 1200х2400х16 мм – 2 шт.
 • Дерев’яні планки перетином 7 мм – 20 шт.
 • Кріпіж (гвинти) – 50 шт.
 • Бамбукова панель для декорування
 • Клей для деревини

Першим ділом формують підставку обувниці з дерев’яних брусків і прямокутника МДФ, який буде служити підставою. Далі до основи прикріплюють бічні стінки і у верхній частині закріплюють дві перегородки з брусків. Зверху на отриману коробку поміщають верхню кришку. Розміри обувниці не вказані, оскільки в кожному індивідуальному випадку вони будуть різні і залежатимуть від габаритів передпокою.
На другому етапі роблять відкидну полицю для взуття. Вона виконана у вигляді відсіку з кількома поділами і напівкруглими стінками. Такі полиці в закритому стані відкинуті до задньої стінки, а коли відкривається дверцята обувниці, вони висуваються назовні – це дозволяє зручно діставати взуття. Для виготовлення такої полиці необхідні прямокутники з МДФ для передньої і задньої стінок, а також перегородки, а для боковин випилюють напівкруглі елементи. Дугу можна сформувати за допомогою будівельного циркуля, визначивши її радіус, виходячи з параметрів глибини обувниці.
Збирають каркас полиці з боковин, задньої і передньої стінок, а для відділень встановлюють дві перегородки, закріпивши їх на гвинтах. Кріпитися ця відкидна полиця може за допомогою рояльної петлі, яка прикручується до нижньої частини обувниці.
Для декорування обувниці використовується бамбукове полотно, з якого вирізаються деталі за розміром передньої дверки виробу, його кришки і бічних стінок. Ці елементи приклеюються до основи за допомогою клею для деревини або бамбука. Потім їх залишають до повного висихання. Для більшого захисту поверхні обувниці, її можна покрити двома шарами прозорого лаку.

Незвичайні ідеї обувниці

obuvnitsa Як зробити обувницю

 1. Обувниці можуть використовуватися не тільки для зберігання взуття, але і як стильний елемент інтер’єру. Наприклад, якщо ви любите взуття на підборах і вам не соромно показати свої туфельки і босоніжки, можна прикріпити на стіну передпокою або двері кілька різьблених дерев’яних планок і зберігати на них взуття, зачепивши її підборами. Для посилення ефекту планки краще пофарбувати в контрастний колір, але можна використовувати і неяскраві відтінки. Звичайно ж зберігати так можна тільки естетично привабливу і чисту взуття.
 2. Для дач і заміських будинків можна використовувати в інтер’єрах прихожих звичайні дерев’яні ящики. Їх фарбують в різні кольори зовні і зсередини, а потім прикріплюють до стін в довільному порядку і всередину поміщають взуття. Можна розташовувати ящики як горизонтально, так і вертикально – це дозволить зберігати не тільки туфлі і черевики, а й чоботи. Привабливість цього варіанту полягає ще й у тому, що ящики можуть служити одночасно і полицями для квітів, книг, садового інвентарю та інших речей.
 3. Пристосувати як обувниці можна навіть самий звичайний дерев’яний піддон. Його очищають від пилу і бруду, фарбують фарбою або покривають лаком, а потім розташовують вертикально біля стіни – так, щоб прорізи між дошками розташовувалися горизонтально. У ці щілини вставляють взуття, яка буде триматися за рахунок відстані між дошками і стіною. Цей спосіб більше підходить для зберігання закритого взуття.