Як зробити незвичну шафу

Хтось назве ці меблі шафою, хтось стелажем, точно можна стверджувати лише одне – такий незвичайний шафа не можна купити, його можна тільки виготовити самостійно.

Замість стандартних полиць і ящиків шафа оснащений знімними поворотними контейнерами, він складається з чотирьох ярусів в три ряди. Середній ряд зроблений у вигляді стелажа. Каркас меблів Shkaf Як зробити незвичну шафуутворюють задня і бічні стінки разом з полками і кришкою. З’єднуються між собою ці деталі меблевими стяжками.До каркаса кріпляться дев’ять контейнерів, зовні однакових, але насправді мають деякі відмінності – 3 з них кріпляться стаціонарно і закриваються дверцятами, а інші шість – знімні і оснащені роликами. За рахунок цього їх можна відкочувати в сторону, зняти з шафи і поставити на підлогу, ці контейнера поділяються на три правих і три лівих.

Урізноманітнити зовнішній вигляд шафи можна і кольоровими нюансами – в закритому стані фасад шафи виконаний в натуральному дерев’яному покритті, розділеному тільки лише червоними перегородками, а у відкритому стані погляду є яскраві червоні елементи – задня і бічні стінки, які абсолютно перетворюють шафа. Зовнішній вигляд шафи можна постійно змінювати – тримати його закритим, повертати контейнери повністю в бік або на невеликий кут, знімати елементи.

Незвичайний шафа своїми руками

Shkaf1 Як зробити незвичну шафу

Shkaf2 Як зробити незвичну шафу

  1. Розкроюємо елементи шафи дисковою пилкою на напрямних.
  2. У нижній частині контейнерів спеціальним свердлом Форстнера діаметром 36 см вибираємо гнізда глибиною 15 см під установку роликів.
  3. В особових стінках контейнерів випилюємо електролобзиком клиновидні вирізи і зачищаємо їх кромки вручну або шліфувальною машинкою.
  4. Щоб клиновидні ручки-вирізи виглядали акуратно краще закруглити вістрі клина – спочатку у внутрішньому куті по розмітці свердлять отвір, а потім виробляють рези під кутом по дотичних до отвору.
  5. Збираємо контейнери на шкантах з використанням клею.
  6. На час висихання клею стінки контейнерів скріплюємо струбцинами.
  7. Потім очищаємо стики контейнерів від зайвого клею і шліфуємо кромки.
  8. Застосування МДФ дозволяє відразу ж забарвити вибрані елементи червоною фарбою.
  9. У деталях каркаса свердлимо отвори під меблеві стяжки.
  10. Прикріплюємо кришку до стінок.
  11. З’єднуємо полки меблевими стяжками з бічними стінками. Задню стінку кріпимо до боковин шурупами.
  12. До задніх стінок контейнерів кріпимо петлі для підвіски, а відповідну частину закріплюємо на задній частині шафи.