Як зробити натяжні стелі своїми руками

Натяжні стелі є одним із способів отримання гладкою і рівній поверхні. Зазвичай їх встановлюють фахівці, але при бажанні, вивчивши основні моменти монтажу таких стель, їх можна встановити самостійно. Виготовляються вони з плівки ПВХ або поліефірної тканини, яка натягується на спеціальній рамці (багеті). Ця рамка може кріпитися на підставі стелі або по периметру стін, і залежно від варіанту монтажу може бути видна або прихована. Гладкість стелі досягається за рахунок нагрівання полотна – при температурі понад 65 градусів еластичність матеріалів зростає, і вони добре піддаються деформації. Монтаж може здійснюватися і на етапі ремонту і вже в житловому приміщенні, оскільки не займає багато часу і не є брудною роботою.

Існує гарпунна і клинова системи установки. При першому варіанті стеля ретельно змиритися, і на підставі цих вимірів проводиться полотно натяжної стелі з жорстким бортом-гарпуном. Саме він вставляється згодом в багет. Особливість даного способу установки полягає в тому, що спочатку розмір полотна менше площі стелі, а потім він за допомогою нагрівання збільшується і досягає потрібних параметрів.

Клинова система застосовує інший ефект. Полотно більшого, ніж сам стелю, розміру натягується в багеті за допомогою спеціальних клинів, а потім зайві частини обрізають.

Існують і способи монтажу, які не потребують нагрівання. Система безшовних стель використовує сухий спосіб установки без застосування різних нагрівачів. Щільно натяжної стелі являє собою особливу тканину з двостороннім просоченням. Її максимальна ширина становить 5 метрів і дозволяє перекривати стелі будь-яких приміщень без швів.

natyazny potolk Як зробити натяжні стелі своїми руками

Будь-які натяжні стелі володіють стійкістю до дії води і вологості повітря.У разі, якщо сталося затоплення, надлишки води скупчуються на стелі і плівка провисає у вигляді міхура. Вважається, що такі стелі здатні витримувати навантаження близько 100 літрів / квадратний метр. Для усунення проблеми достатньо лише злити воду через отвір для світильника (якщо таке є в наявності) або демонтувати один з кутів рамки.

При монтажі освітлювальних приладів кожен світильник (найчастіше використовуються точкові лампи) кріпиться до основної стелі, а в полотні для нього прорізається отвір і зміцнюється по периметру термоізоляційним кільцем. Також можна використовувати лампочки розжарювання потужністю до 60 Вт і галогенні лампи до 35 Вт. Якщо потрібна установка світильника більшої потужності, то необхідно провести додаткову теплоізоляцію між корпусом лампи і полотном натяжної стелі для запобігання розплавлення плівки.

Установка натяжної стелі своїми руками

Розглянемо технологію установки гарпунної системи. Проводиться монтаж за кілька етапів:

  • зняття вимірів підстави стелі;
  • монтаж рамки;
  • установка спеціальних стійок для світильників;
  • монтаж полотна;
  • установка світильників;
  • миття полотна.

Заміри необхідно проводити з високою точністю, оскільки від цього залежить точність розмірів полотна. Зазвичай заміряють висоту стелі, розміри стін в місцях кріплення профілю і кут з’єднання стін.

Рамка може кріпитися до самої стелі або по периметру стін приміщення.Місце кріплення слід визначити за допомогою будівельного рівня або лазера, і при цьому необхідно враховувати, чи будуть встановлюватися точкові світильники. У разі позитивного рішення рівень натяжної стелі повинен бути опущений від основного не менше, аніж на 6-7 см.

Починають монтаж рамки з кутів. Відрізають шматки профілю будівельним ножем або електроінструментом, при цьому враховуючи те, що ці відрізки повинні бути на пару сантиметрів менше, ніж на плані, і обрізані під кутом 45 градусів на обох краях.

За допомогою маятникової пилки виробляються запили стін в місцях кріплення рейки і потім профіль кріпиться до стіни дюбелями, саморізами, скріпками або спеціальними цвяхами і пневматичним пістолетом. Особливо ретельно необхідно кріпити рейку в кутах.Між кріпленнями вибирають такий крок, який обумовлений матеріалом підстави.

У місцях, де будуть встановлюватися світильники, монтують коробки зі спеціальною гайкою для регулювання висоти, причому поверхня коробки обов’язково повинна збігатися з поверхнею плівки. 
Потім заносять полотно в приміщення і залишають на деякий час в упаковці для вирівнювання температури полотна та приміщення. Після цього акуратно розгортають плівку при постійному нагріванні. Глянцевание полотна проводять газовим генератором (нагрівачем) плавними підмітати рухами. Під час цього процесу тріщини зникають.

Наступний етап – зміцнення плівки в рамці за допомогою гарпунних замків.Починають роботи з кута і виробляють їх до клацання, який свідчить про закриття замку. Наступним закріплюють протилежний кут, а потім всі інші кути.Завершальним етапом є зміцнення полотна на стінах.

Після цього проводять нагрівання ще раз для того, щоб позбутися від залишилися недоліків – заломів і напливів. Після того, як плівка охолоне, і приміщення буде провітрено, стеля придбає необхідний вид.

Установка точкових світильників проводиться після того, як полотно повністю охолоне. Необхідно знайти місця кріплення коробок під світильники, відзначити центри, наклеїти спеціальне кільце ущільнювача (можна скористатися клеєм ціанкрілатом) і акуратно вирізати плівку всередині кільця. Після цього роблять регулювання висоти коробки і під’єднують електричний дріт з подальшою установкою світильника.

На заключному етапі ретельно миють стелю від пилу і залишків клею за допомогою будь-якого миючого засобу без вмісту мила.