Як зробити нащільники своїми руками

Щілини між кухонними тумбами і стіною не тільки неестетично виглядають, але і загрожують протіканням вологи в тумби та псуванням ДСП. Нащільники для кухонних меблів позбавлять Вас від цих проблем, а при правильному підборі вони ще й вдало доповнять інтер’єр.

nashelka Як зробити нащільники своїми рукамиЗараз випускається безліч видів накладок для стільниць кухонних тумб. Вони щільно насаджуються на плиту і притискаються у стіні. Випускають накладки довжиною 180, 240 і 300 см. Для ущільнення щілин використовують і планки інших профілів, наприклад, четвертні валики 10х10 мм або заставні шпонки 4х4 мм.

Для стільниць з столярних плит товщиною 28 мм використовують нащільники у вигляді профільованих дерев’яних рейок. Їх кріплять до стіни дюбелями і латунними шурупами з напівпотайною головками. До темним (сірим або чорним) стільницям) зазвичай підбирають алюмінієві накладки шириною 10, 15 і 20 мм і довжиною від 100 до 200 см. Більш вузькі профілі кріплять в кут на силіконовий герметик, а широкі закріплюють шурупами. У кутах всі профілі обрізають «на вус».

Якщо зустрічаються нерівні ділянки стіни біля тумб, то стики краще ущільнити гнучкими накладками з пластику шириною 36 мм.Такі профілі мають стоншення посередині для легкого вигину під прямим кутом. Для закладення стиків між стільницею і стіною можна використовувати силіконовий герметик різних кольорів. Безбарвним герметиком можна ущільнювати стик без накладки. Для цього склеюють шов малярською стрічкою і заповнюють його герметиком. Після цього шов слід розрівняти пальцем, змоченим у воді.

Нащільники своїми руками 

nashelka1 Як зробити нащільники своїми руками

 

nashelka3 Як зробити нащільники своїми руками

 

 

  1. Такі нащільники розміром 25х50 мм бувають різних кольорів і текстур – під дерево або метал.
  2. Для кутів використовують окремі деталі, що поєднуються за кольором з накладками.
  3. Для кріплення на клеї вузьких накладок краще використовувати насадку картриджа з герметиком дуже маленького діаметру.
  4. Притискну накладку кріплять дрібними цвяхами або шурупами, після цього закріплюють декоративну накладку.
  5. Пластиковий четвертний валик обрізають за розміром, наносять на поверхню кута герметик і закріплюють на ньому накладку.
  6. Для стільниць з натурального дерева, наприклад, бука, використовують також дерев’яні букові накладки.
  7. Кромки стільниці та нащільники покривають водостійким лаком. Накладки покривають покриттям і із зворотного боку.
  8. Якщо нащільники кріплять латунними шурупами, то для цього в них свердлять і баньки отвори.
  9. Алюмінієві накладки бувають сріблястими і золотистими. Їх обрізають за розміром і з’єднують їх в кутах «на вус».
  10. Вузькі кутові алюмінієві накладки розмірами 10х10 приклеюють силіконовим герметиком, а більш широкі – шурупами.
  11. Еластичну самоклеючу накладку з пластикової стрічки розрізають ножицями в потрібний розмір і приклеюють до стільниці.
  12. Вузькі стики зашпаровують за допомогою силіконового герметика і розрівнюють шов пальцями.