Як зробити наливну підлогу

Наливна підлога є одним із способів отримати рівну поверхню підлоги за допомогою спеціальних рідких складів. В основі сумішей для наливних підлог лежить цемент , і залежно від складу і технології виготовлення такі підлоги можна зробити в квартирі , гаражі або навіть на відкритому майданчику. Крім рівності у наливних підлог є і ще один вагомий плюс – вони абсолютно нешкідливі , оскільки не містять токсичних речовин. Наливна підлога часто використовують для облаштування «теплих підлог », зокрема електричного типу.nalpidloga 300x225 Як зробити наливну підлогу
Можна залучити для спорудження такої поверхні фахівців , а можна зробити наливну підлогу своїми руками , оскільки даний процес не відрізняється особливою трудомісткістю .

Облаштування наливних підлог включає:

 • підготовку поверхні ,
 • грунтовку ,
 • приготування суміші
 • власне затоки підлоги.

Перед початком робіт необхідно підготувати підставу . Для цього необхідно очистити підлогу від пилу і бруду. Потім переходять до грунтовки . Наносити склад грунтовки можна пензлем , валиком або пульверизатором . Важливо , щоб у процесі нанесення грунтовка не міняла свій відтінок і не пінилась – якщо з’явилися ці ознаки , значить в приміщенні підвищений рівень вологості.
Після грунтування всі пори підстави повинні бути заповнені складом , а якщо цього не відбулося , то процедуру повторюють ще раз або два – до того моменту , поки не з’явиться вологий блиск. Після цього підлоги залишають для висихання не менш , ніж на 6 годин, а потім вже можна переходити до наступних етапів облаштування наливної підлоги . При цьому важливо пам’ятати , що наступні роботи повинні бути виконані не пізніше , ніж через 24 години після нанесення грунтовки.

Підготовка до облаштування наливних підлог

 • Для компенсація лінійних напруг , іноді мають місце при сполученні наливних підлог зі стінами , використовують демпферну стрічку . Вона виготовляється з поліетиленової плівки та двошарового пінополістиролу з клеїть шаром. Така стрічка укладається по периметру приміщення на рівні майбутньої підлоги . Якщо після облаштування підлоги її буде видно , то виправити це за допомогою широкого плінтуса.
 • Поверхня підлоги ретельно очищають жорсткою щіткою або віником від пилу і бруду. Потім наносять грунтовку , завданням якої є посилити адгезію наливної підлоги та основи , а також підвищити її всмоктує здатність . Це робиться і для запобігання утворення мікробів , а також знепилювання основи.
 • Склад грунтовки наносять на основу підлоги обраним інструментом і чекають висихання складу (зазвичай це 30-40 хвилин). Якщо стяжка була покладена більше 28 днів тому або в якості підстави виступає бетонна підлога , то буде досить одного шару , але частіше потрібно два- три шари (старі стяжки , пухкі матеріали підстави і т.д.). З подальшими етапами монтажу наливних статей не затягують , щоб основа не припало пилом.
 • Далі переходять до установки маячків , для яких необхідно приготувати цементний розчин. Маячки завжди використовують при роботі з великими площами , адже в цьому випадку важко рівномірно нанести розчин. Для установки маячків поверхню поділяють на сегменти і роблять роботу поетапно. Якщо перепади підстави невеликі – до 20 міліметрів – то в якості маячків використовують саморізи або гвинти , вкручені в підлогу в шаховому порядку з кроком 0,8-1 метр. Якщо перепади становлять від 0,2 до 10 см , то в цьому випадку використовують металеві куточки або труби . Їх фіксують на цементному розчині або гіпсі.
 • Від товщини наливної підлоги безпосередньо залежить висота маяків. Так , якщо вона не більше одного сантиметра , то можна наносити розчин на сам маячок , а якщо більше – то треба накладати невеликі острівці розчину потрібної висоти по лінії розташування профілю. Потім маячок вдавлюють у цементний розчин і перевіряють його положення будівельним рівнем.nalpidloga1 300x200 Як зробити наливну підлогу
 • Розчин під маяками рівномірно розподіляють шпателем , заповнюючи порожнечі і прибираючи надлишки. Після цього ще раз перевіряють правильність установки маячків рівнем .

Іноді для великих площ установка маяків не використовується. При товстому шарі вирівнюючого шару застосовують гвинти , вкручені в основу. Також на стіни наносять позначки за рівнем гвинтів – їх висоту перевіряють рівнем . Далі натягують між відмітками на стінах струни з дроту діаметром 1 мм.

Облаштування наливних підлог

 • Через шість годин розчин під маяками твердне і можна готувати суміш для заливки підлог . Зазвичай в чисту ємність спочатку треба налити воду (її витрата повинен бути вказаний на упаковці з сумішшю ), далі акуратно всипають суміш. Порошкоподібні суміші засипають потроху , щоб не розпорошити їх повз ємності. При приготуванні суміші для наливної підлоги важливо точно дотримуватися пропорції і не додавати будь-яких інших добавок.
 • Воду і порошкоподібний склад розмішують професійним міксером або дрилем зі спеціальною насадкою і малими оборотами. Перемішувати треба до отримання рівномірної маси без грудочок. Потім склад залишають хвилин на п’ять для розчинення елементів і знову ретельно перемішують.
 • Приготований розчин придатний для застосування протягом 30 хвилин , тому роботи краще проводити удвох , а то і втрьох . Суміш виливають на підготовлену основу і швидко розрівнюють . Краще готувати суміш порціями. Наприклад , за 10 хвилин приготувати частина розчину , а потім протягом приблизно десяти хвилин рівномірно розподіляють його по підлозі. При цьому ще один працівник одночасно повинен розмішати ще порцію розчину , яку заливають і розрівнюють відразу після закінчення роботи з першою порцією . У цьому випадку дві ділянки підлоги з’єднаються без видимих ​​швів і нерівностей.
 • Вирівнений розчин прокочують спеціальним валиком з голчатої поверхнею , який добре розподіляє суміш по підставі , а також попутно запобігає утворенню бульбашок повітря в розчині.
 • Таким чином , проводять заливку всіх ділянок підлоги . При використанні маяків працюють з ділянками між маяками в шаховому порядку , а через шість годин ( середнього часу , необхідного для висихання розчину ) заливають залишилися порожніми ділянки . Якщо необхідно ходити по ще не зовсім висохлому ділянці підлоги , використовують спеціальне взуття з шипами.