Як зробити монтаж електропроводки

provodka1 300x293 Як зробити монтаж електропроводкиПри постійно зростаючій кількості використовуваних побутових приладів у наших квартирах все частіше виникають проблеми з підключенням їх в електромережу. Для того, щоб вирішити ці питання, необхідно здійснити грамотний монтаж електропроводки.
Якщо власних знань у галузі електрики недостатньо, то необхідно скористатися послугами професіонала , але все одно велику частину підготовчих робіт можна буде здійснити самостійно , наприклад , штроблення стін під дроти і укладання кабелю до місця підключення . Якщо ж є достатній досвід і необхідні знання, то провести монтаж електропроводки своїми руками досить просто.

Прокладати проводку від розподільного щита можна тільки строго вертикально або горизонтально , використовуючи зони розташування , встановлені практичним досвідом. Допомогти в цьому питанні може і схема , де показані зони розташування проводів згідно німецького стандарту . Якщо Вам необхідно підключити , наприклад , розетку поза зоною , то до неї роблять горизонтальне або вертикальне відгалуження.
Перш ніж проводити монтажні роботи , складають докладну схему підключення. Краще в цьому питанні скористатися допомогою професіонала. Що стосується вибору дроти, то в сухих приміщеннях можна використовувати плоский двох – або трижильний кабель, але частіше вибирають універсальний провід круглого перерізу. Такий провід повинен підключатися через автомат захисту мережі.

Що стосується додаткових пристосувань, то корисним буде сучасний металошукач, який може не тільки виявити провід в стіні , але і показати на якій глибині він знаходиться і під напругою він чи ні. Також полегшить роботу кутова шліфувальна машинка. яку можна використовувати для прокладки борозенок для проводів, або використовувана для цих цілей електродриль зі спеціальною насадкою.

Майстер – клас

provodka2 Як зробити монтаж електропроводки

  1. Розмічаємо лінії прокладання проводів від розподільної коробки.
  2. Розетки для зручності монтажу розміщуємо поблизу від продолбленних канавок для кабелю.
  3. Готуємо гнізда для розеток .
  4. Видовбують канавки для проводки по розмічених лініях.
  5. Гнізда під розетки заповнюємо гіпсом наполовину і вдавлюємо в нього коробку розетки , поєднуючи її зі стіною урівень.
  6. Якщо використовується плоский дріт, то між проводами такого кабелю зазвичай є місце під цвяхи для його закріплення.
  7. Кабель в канавці закріплюємо гіпсом і ретельно заштукатурюють .
  8. У процесі штукатурення кабелю захищаємо монтажні коробки розеток папером або спеціальними кришками.