Як зробити металошукач самому

Металодетектори не відрізняються дешевизною і за вартість самого недорого приладу можна купити, приміром , 2 якісних телевізора від відомих виробників, тому є прямий сенс зробити металошукач своїми руками.
Крім низької вартості зібраний своїми силами металошукач матиме і ще один плюс – його власник зможе налаштувати його під свої запити , а також буде повністю знати конструкцію і принцип роботи приладу .
Нижче наведена схема металошукача , зібраного своїми силами , який має досить високою чутливістю.

metaloiskatel1 Як зробити металошукач самому
Пояснюється це тим , що в даному варіанті контролюється розбіжність наступних частот : генератора – зразка з частотою 0,5-1 МГц і гармоніки пошукового генератора з частотою 5-10 МГц. Зміна частоти останнього пристрою призведе до зміни частоти різницевих коливань на величину 50-100 герц.
metaloiskatel 224x300 Як зробити металошукач самомуДля зразкового генератора даного металошукача застосовані елементи DD2.1 , DD2.2 . а також ZQ1 – кварцовий резонатор з частотою 0,5-1 мегагерц для забезпечення високої стабільності частоти.
Контур перебудовується генератора (елементи VD1 , L1 , C2 , СЗ , ) налаштовується на одну з частот , які розраховуються за формулою fc = до х f0 , де до одно { 1/10 , 1/9 , 1/8 , 1/7 , 1 / 6 , 1/5 } . Ці частоти підбираються за допомогою конденсатора C2. У даному випадку елементом тонкого налаштування генератора є движок резистора R2 і він встановлюється в середньому положенні . Змішувач даного металошукача виконується на елементі DD1.4 , а такі елементи як DD1.3 і DD2.3 виконуються буферними .
В якості каркаса котушки для пошуку L1 беруть кільце діаметром 250 мм. Його виготовляють з вінілопластикової трубки діаметром 15 мм. Цю котушку обмотують проводами ПЕЛШО 0,27 , виконуючи 100 витків. Потім кільце з трубки з витками обмотують стрічкової алюмінієвою фольгою , яка буде служити електростатичним екраном. У екрані обов’язково роблять розрив для того , щоб він не став шунтувальним L1 короткозамкненим витком . З метою захисту котушки від пошкоджень , її обмотують стрічкою ПВХ в 2-3 шари. Гніздо в котушці призначено для подовжувача ( штанги) , який використовується , якщо металошукач застосовують для сканування землі.metaloiskatel2 Як зробити металошукач самому
Всі елементи пристрою розташовують на платі , яка поміщається в коробку з металу , штанга -подовжувач також повинна бути з металу , її можна зробити з алюмінієвої лижної палиці , наприклад.
В якості джерела живлення служить батарея за типом «Корунд», акумулятори «Ніка» і ін. Для контролю сигналів про різниці частот використовуються навушники відповідного типу.