Як зробити лавку

lavka1 Як зробити лавкуЯкщо ви хочете облаштувати у своєму саду затишне містечко для відпочинку , то вам знадобиться лавка. Зробити лавку своїми руками вельми просто , а великий вибір конструкцій дозволяє підібрати оптимальний за матеріалами і трудовитрат варіант. Лавки можуть бути виготовлені з дерева , каменю , металу або їх комбінацій. Перший матеріал найбільш кращий , оскільки деревину досить легко обробляти , та й заготовки знайти не проблема.

Наприклад , розглянута в цій статті лавка зроблена із залишків колод , які залишилися після будівництва будинку. Така лава буде краще виглядати , якщо буде виготовлена ​​з оциліндрованих колод , ніж зі звичайних « кругляків » , а якщо обкоровані колоди ще обробити рубанком , то її зовнішній вигляд ще покращиться.

lavka2 Як зробити лавкуЗ інструментів для виготовлення лавки знадобляться молоток , рубанок і пила , а з матеріалів слід приготувати колоди необхідної довжини та діаметру , дерев’яні бруски розмірами 50х100 мм і цвяхи довжиною 100 і 150 мм.

У даному випадку довжина готового виробу становить 1,2 метра , а висота – 45-50 см. Такі розміри цілком достатні для двох осіб. Висота лавки в основному залежить від діаметра колод , але при цьому слід віднімати глибину двох пазів в стійках лавки.

Технологія виготовлення лавки

Після визначення розмірів лавки можна приступати до її виготовлення.

  • Для початку колоду завдовжки 1,2 метра розпилюють за допомогою бензопили вздовж на дві рівні половини . Для цих робіт можна використовувати і стрічкову пилораму , це прискорить процес . З другим колодою слід виконати те ж саме , і таким чином вийде чотири однакових заготовки. З них знадобиться в даному випадку тільки три , а одну можна використовувати для інших цілей. При бажанні можна зробити спинку лавки з двох поперечних елементів . Решта заготовки обробляємо рубанком.
  • Далі переходимо до виготовлення ніжок (стійок) лавки. Довжину верхніх і нижніх відрізків колод , які формують стійки , приймають не менше 45 см , а довжину середніх стійок лавки – 30 см.
  • У верхніх і середніх колодах , в їх нижній частині , формуються пази за типом тих , що робляться в рублених зрубах.
  • На задній стороні верхніх колод роблять два пази шириною 50 мм. У них будуть закріплюватися бруси спинки. При цьому запили роблять під кутом 15-20 градусів по відношенню до торців колод для того , щоб зафіксувати бруси спинки похило.
  • Для закріплення двох поздовжніх елементів сидіння лавки у верхній частині стійок роблять по два пази . Самі елементи сидіння виготовляються з колод , при цьому заготівля в нижній частині округла . Під цю круглу частину необхідно зробити чашоподібні пази в колодах ніжок. Як варіант , можна зробити чашоподібні виїмки в елементах сидіння і вставити туди колоди ніжок.
  • У верхній частині нижніх елементів ніжок лавки формують прямокутні пропили наскрізь шириною 100 мм і глибиною 50 мм. У них фіксують поздовжній брусок.
  • Після цього слід зібрати стійки лавки. Спочатку нижні колоди розставляють на відстані одного метра. Потім в пази колод вставляють поздовжній брус і закріплюють довгими цвяхами. Потім прикріплюють другі і треті колоди. Для цього у верхні частини нижніх елементів вертикально забивають на підлогу довжини цвяхи довжиною 150 мм з відрізаними капелюшками. Далі встановлюється верхній елемент і сідає на цвяхи в нижньому колоді за допомогою обуха сокири. На кожній стійці лавки повинно бути по три колоди. Слід врахувати , що цвяхи в стійках мають бути не у самого торця , а на відстані 10-15 сантиметрів. Це необхідно для того , щоб уберегти ланцюг бензопили , якій будуть робитися декоративні пропили на торцях стійок лавки.
  • У пази верхніх колод вставляють бруси поперечним перерізом 50х100 мм і довжиною, що дорівнює 50-60 см. Після складання лавки зайву довжину можна відпиляти .
  • Після складання лавку обробляють антисептиком для захисту деревини від шкідників і грибка , а потім лавку фарбують кількома шарами фарби потрібного кольору.