Як зробити кутову полицю

Кутові полиці дуже зручні і займають мало місця, а ще дозволяють з толком використовувати затишні куточки в квартирах. Їх часто використовуються для розміщення аудіоколонок, телефонів, ваз, книг та інших предметів.
 Як зробити кутову полицюУ магазинах продаються кутові полиці і стелажі, але такий виріб легко можна зробити своїми руками, адже для таких полиць треба мінімум матеріалу і кріплення. Принцип виготовлення кутових полиць можна використовувати при виготовленні кухонних шафок, шаф в спальнях і передпокоях і інших меблів.
У даній статті ми пропонуємо два варіанти виготовлення кутових одиночних полиць – перший за допомогою пазів-напрямних, а другий – з нижнім упором-підставкою.

Кутова полиця в направляючих пазах

Полиці з кріпленням на опорних брусках, прикріплених до стінки, зустрічаються досить часто, але цей варіант трохи відрізняється. Тут опорні бруски виконані у вигляді напрямних, а сама полку вставляється в пази цих брусків.

 1. Головне в цьому випадку – зробити пази в брусках і виконати цю роботу можна кількома способами:
  Можна застосувати циркулярну пилку. Її виставляють на потрібну висоту і по напрямних роблять кілька пропилів. Можна також зробити за допомогою цього інструменту і профільні кромки брусків. Працювати можна ручною пилкою, але в цьому випадку буде не зручно пиляти зверху і треба буде придумати кріплення бруска на робочому столі. Краще використовувати механічну циркулярку.
  Також пази роблять за допомогою ручного фрезера з четвертний фрезою і опорним підшипником.
  Якщо таких інструментів під рукою немає, то можна застосувати найпростіший метод – зробити бруски складовими. Їх можна склеїти з трьох частин – плоскою дерев’яної рейки і двох брусків квадратного перетину 15х15 мм. Між цими брусочками залишають відстань по товщині полиці. Можна доповнити закріпити напрямні планки саморізами з боку, зверненої до стіни, щоб вони були менш помітними.
 2. Кутовий стик роблять на шипах або ж гладким, головне точно поєднати боку і зробити прямий кут. Закріплюють планки в кутку за допомогою саморізів зсередини.
 3. До стіни планки прикріплюють дюбелями або саморізами. Їх капелюшки треба обов’язково втопити в стіні, щоб вони не заважали закріпленню полиці в пазах.
 4. В якості самої полиці використовують шпоновану фанеру, столярний щит або шматок МДФ або ДСП. Оптимальна товщина матеріалу – 12-20 мм. При випилюванні полиці важливо проміряти кут на самих стінах, оскільки вони не завжди сходяться по кутом 90 градусів. Потім розкреслюють деталь, вирізують її пилкою або лобзиком, а потім обробляють передню заокруглену кромку стрічкою під колір шпону.

Кутова полиця з упором-підставкою

Такі кутові полиці можна зробити відразу у всіх чотирьох кутах кімнати і використовувати їх для розміщення підсвічників аудіоколонок або ваз з квітами.
Для виготовлення таких полиць знадобляться: лист ламінованого ДСП (розміри 68х68 см або інші по вашому розсуду), вінілова кромка для обробки країв полиць, електролобзик або пила.

 1. Заготівлю ділять на 4 рівних сектора, розділених під прямим кутом. При розкроюванні листа ДСП або МДФ не варто ділити коло на сегменти під кутом рівно 90 градусів. У наших квартирах кути рідко бувають прямими, тому краще виміряти їх за місцем.
 2. Спочатку заготівлю розпилюють по прямих лініях, а потім вирізують електролобзиком округлені краю. Важливо не покришити ламінат, тому краще використовувати пилку з дрібним зубом. Після вирізання полиць на їх кромки приклеюють вінілову крайку (за допомогою слабо нагрітого праски).polka1 224x300 Як зробити кутову полицю
 3. У цьому випадку відходів не буде, оскільки залишилася після вирізання частина буде служити для полиці підставкою знизу. Саму полицю і підставку скріплюють між собою шурупами або металевими куточками.
 4. Для кріплення до стіни використовують металеві пластини з прорізами, які до торців полиці кріпляться шурупами. Навпаки цих прорізів в полиці треба зробити поглиблення для капелюшків шурупів, якими буде кріпитися полку.Для закріплення полиці в стіні її прикладають до обраного місця, намічають місця кріплення, свердлять дрилем два отвори, вкручують туди пластикові пробки і прикріплюють полку шурупами.