Як зробити кухонний фартух своїми руками

Варіантів фартуха для кухні зараз існує безліч: це і стандартна керамічна плитка, і більш сучасні пластикові покриття, і навіть скло і метал. Деякі навіть примудряються використовувати для кухонного фартуха не зовсім призначені для цього покриття – наприклад, лінолеум або ламінат.Зробити фартух з будь-якого матеріалу досить просто, оскільки площа поверхні невелика, а технології закріплення матеріалів стандартні.

Головне, при облаштуванні кухонного фартуха правильно розрахувати розміри робочої поверхні. А для цього необхідно враховувати багато факторів: розміри меблів і її розміщення, наявність побутових приладів і витяжки, зростання членів сім’ї та ін

Розміри кухонного фартуха

Габарити робочої поверхні залежать, насамперед, від розмірів і розміщення меблів. Фартухи можуть бути рівними – в одну смугу, і різьбленими, якщо присутній витяжка, а нижня лінія шафок знаходиться на різній висоті.

Верхня межа фартуха визначається індивідуально і залежить від зростання господарів і зручності використання навісних шаф. Зазвичай вони навішуються на відстані 50-70 см від стільниці.

Нижня межа фартуха також може бути різною. Стандартна висота кухонних тумб становить 85 см і визначається висотою кухонної плити.Але зараз часто на кухнях встановлюють вбудовані пральні машинки, і тоді висота повинна становити 90 см. У цьому випадку під плиту роблять підставку. У разі використання вручений поверхні висота тумб на кухні, а, отже, і фартуха може бути різною, і визначати її необхідно з міркувань максимального комфорту.

kuhonnyy fartuk Як зробити кухонний фартух своїми руками

Фартух із плитки або іншого матеріалу повинен заходити під стільницю як мінімум на сантиметр, щоб надійно захищати стіни від забруднень. У разі стандартної кухні від підлоги до нижньої межі фартуха відстань буде 84 см.

Кухонний фартух з плитки

Стандартним варіантом оформлення робочої поверхні на кухні є укладання керамічної плитки. Невеликий обсяг робіт дозволяє впоратися з цією справою навіть початківцям майстрам, необхідно лише витримувати загальні принципи укладання кахлю. Нижче ми наводимо поради для облаштування кухонного фартуха з кахлю.

 • Плитку необхідно вибирати відповідно до дизайну приміщення та меблів.
 • Необхідно ретельно зняти заміри робочої поверхні з урахуванням припусків на захід за меблі і т.д.
 • На папері готують план викладення плитки, готуючи ідеальний варіант з погляду дизайну і витрати плитки.
 • Необхідно вибирати ту плитку, розміри якої максимально зручні для обкладання робочої поверхні.
 • Після підрахунку кількості плитки необхідно додати ще 10-15% на випадок непередбачених ситуацій (особливо якщо плитку ви кладете самостійно в перший раз).
 • Необхідно запастися усіма матеріалами: затіркою, грунтовкою, клеєм для плитки, хрестиками для швів, шпателями різної величини, мочалкою, насадкою для змішування клею, рівнем, рейкою, профілем для кутів (зовнішніх і внутрішніх).
 • Також знадобиться інструмент: дриль, болгарка і диски для кахлю.

Кухонний фартух з скла

Останнім часом велике поширення одержали фартухи зі скла. Такий варіант оформлення виглядає дуже ефектно, оскільки можливе використання самих різних зображень.

Найбільш вдалим способом виготовлення таких фартухів є друк безпосередньо на склі товщиною 6 або 8 мм. Фарба наноситься на саме скло, а зверху покривається спеціальною захисною плівкою. Часто такі фартухи називають «скіналь», хоча цей термін значно ширше. Такі фартухи зручні тим, що з них легко забираються будь-які забруднення.Зазвичай скіналі виготовляються під замовлення, тому не мають стандартних розмірів.

Скляний фартух можна виготовити і своїми руками – в цьому випадку спочатку роздруковують зображення, а потім зверху закріплюють на ньому скло. Якщо ретельно продумати всі нюанси і вибрати якісні матеріали, то можливо отримати гідну заміну готової скіналі.

 • Для такого фартуха краще брати гартоване скло (воно безпечніше), але можна брати і інші види, головне, щоб товщина була не меншою 6 мм.
 • Якщо фартух занадто довгий, то можна поділити його на частини.
 • Необхідно передбачити отвори для кріплення (при цьому слід враховувати, що від краю скла треба відступити не менше 5 см), а також для розеток і вимикачів.
 • Кріплення повинен поєднуватися з дизайном панелі, він також може служити елементом декору.
 • Зображення для фартуха має бути чітким і хорошої якості.
 • Оскільки скло має злегка зеленуватий відтінок, необхідно заздалегідь подумати про те, як буде виглядати картинка під покриттям.