Як зробити кухонні стільниці своїми руками

stoleshitsa11 Як зробити кухонні стільниці своїми рукамиНайважливішою частиною меблів на кухні є робоча поверхня, тому кухонні стільниці повинні бути виготовлені з міцно, практичного і, в той же час, гарного матеріалу. Сучасні технології дозволяють створювати нові матеріали з різними властивостями, тому зараз вибрати якісну стільницю не представляє праці, необхідно лише визначитися з перевагами.

Кухня є приміщенням найбільш схильним різних забруднень, підвищеної вологості температурних перепадів. Зважаючи на це, матеріал для головної частини кухонних меблів – стільниці – повинен бути міцним, волого-і термостійким, легким у догляді і привабливо виглядати. Існує кілька видів матеріалів, які відповідають цим вимогам.

Ламіновані стільниці

Такі стільниці (перше фото) представляють собою основу з ДСП, облицьовану багатошаровим ламінатом. Для більшої стійкості таких поверхонь їх обклеюють тонким паперово-шаруватим пластиком, який просочений синтетичними смолами. Цей матеріал відрізняється різноманітністю кольорів і фактур, може імітувати дерево, мозаїку, камінь і пр. Крім того ламіновані ДСП мають високу жаропрочностью і стійкістю до високих температур. До мінусів їх належить можливість набухання при попаданні вологи.

Кромки таких стільниць обробляють алюмінієвими, дерев’яними, ПВХ накладками для захисту країв. Монтують ламіновані стільниці на металевих куточках або саморезах, обробивши місця кріплень вологостійким герметиком. Між стіною і стільницею встановлюють плінтус, щоб закрити щілини.

Дерев’яні стільниці

stoleshitsa2 Як зробити кухонні стільниці своїми рукамиМожливе виготовлення стільниць з цілих масивів дерева, але найчастіше їх роблять у вигляді щитів, склеєних з дерев’яних планок. Такий спосіб виготовлення запобігає викривлення поверхонь. Для захисту деревини від дії вологи необхідно застосовувати захисні масла і застосовувати такі породи як дуб, бук і вишня. Оновлювати захисний шар слід 1-2 рази на рік, повторно завдаючи масло. Так само слід пам’ятати, що дерев’яні кухонні стільниці бояться високих температур.

Через те, що дерево може розширюватися або звужуватися залежно від вологості повітря, такі стільниці встановлюють плаваючим способом, а отвори під змішувач і раковину повинні бути більше розмірів виробів на 5 мм. Подряпану дерев’яну поверхню можна оновити шліфуванням.

Стільниці з нержавійки

stoleshitsa3 Як зробити кухонні стільниці своїми рукамиЦі стільниці чудово виглядають в сучасних інтер’єрах, а крім того мають високу практичністю. Міцні, вологостійкі та гігієнічні поверхні служать довго і при цьому не втрачають своєї привабливості. Зараз випускаються як матові, так і глянсові стільниці з нержавійки, також можна придбати стільницю з візерунком.

Монтуються такі стільниці за допомогою рідких цвяхів, а шви заварюють і шліфують. Край біля стіни загинають вгору, щоб не вода не проникала за шафи, а лицьову сторону стільниць обробляють вологостійким пластиком.

Кам’яні стільниці

stoleshitsa4 Як зробити кухонні стільниці своїми рукамиЦей матеріал надає кухні вагомість і шик. Стільниці з натурального або штучного каменю добре виглядають і володіють високою міцністю. Для таких стільниць найчастіше використовують граніт, мармур застосовують рідше – виглядає він краще, але менш міцний і не стійкий до впливу побутових кислот. Штучні стільниці виготовляють із застосуванням акрилової смоли і мінерального наповнювача. Такі матеріали бояться високих температур і досить легко дряпаються, але їх можна заново відшліфувати.
Монтувати кам’яні стільниці можуть тільки професіонали, так як необхідно точно розрахувати навантаження на меблі, адже важать такі стільниці чимало.