Як зробити крапельний полив своїми руками

poliv 233x300 Як зробити крапельний полив своїми рукамиКрапельний полив рослин економить не тільки воду, а й час і сили дачника, а якщо зробити його своїми руками, то можна буде заощадити також значні кошти. На сьогоднішній крапельний полив вважається одним з кращих автоматичних способів. Для початку малюють план ділянки з позначеннями грядок і рослин, залежно від їх розташування продумують розміщення труб, крапельних шлангів і крапельниць. Також треба відзначити місця всіх зчленувань і заглушки, це стане в нагоді для підрахунку необхідних комплектуючих.

Якщо на ділянці є ухил, то магістральні труби подачі води укладаються горизонтально, а краплинні шланги і стрічки з крапельницями – під ухилом.

Труби необхідно брати пластикові, вони дешевші, легше і не іржавіють. Труби системи, а також шланги і стрічки укладають на землю, підвішують на опорах або заглиблюють. В останньому випадку треба брати товстостінні труби.

poliv1 292x300 Як зробити крапельний полив своїми рукамиЯкщо відсутній водопровід, то необхідна автономна ємність для поливу, її ємності повинно вистачати як мінімум на одинполив на дачі. Розмішають бак на найвищому місці ділянки і піднімають на 1,5-2 метра, ємність вкривають від сонячних променів. Для крапельного поливу необхідна чиста вода, тому необхідно встановити фільтр тонкого очищення.

До монтажу поливу приступають після того, як всі грядки сформовані. З’єднання виконують за допомогою трійників і старт-конекторів. В останньому випадку труби не ріжуть на шматки, а просвердлюють отвори. Крапельниці встановлюють в шланг за допомогою діркопробивача.

Експлуатація крапельного поливу

poliv2 Як зробити крапельний полив своїми рукамиГоловна проблема систем крапельного поливу – це засмічення крапельниць і шлангів. Бувають засмічення хімічного, біологічного та механічного виду. Механічне засмічення піском або іншими твердими частинками усувають за допомогою механічного фільтра. Причиною хімічних забруднень є жорстка вода або добрива, тому жорсткість води необхідно підтримувати в межах рН від 5 до 7, використовуючи кислотні добавки. Біологічні забруднення у вигляді нальоту, водоростей або слизу усуваються хлоруванням і періодичним промиванням системи поливу чистою водою.

Перед першим використанням системи необхідно промити всю систему. Для цього включають подачу води, знімають заглушки крапельних шлангів і промивають до тих пір, поки не потече чиста вода. Таку промивку треба здійснювати періодично, особливо в перший час експлуатації.

Зростаючим рослинам волога потрібна постійно протягом усієї доби, тому, як правило, крапельний полив включають і вимикають на короткий час кілька разів на день. Коли система працює правильно, біля кожної крапельниці утворюється пляма вологи діаметром близько 40 см, а якщо розміри його менше або волога зовсім відсутня, то значить крапельниця забилася і її треба міняти. Якщо ж навпаки, порушена герметичність, то біля крапельниць з’являються калюжки.

Якщо шланг був випадково пошкоджений при роботі на грядках, то трубку розрізають і з’єднують спеціальними з’єднувачами. Відремонтована ділянка обов’язково треба промити.

Коли сезон закінчений, систему крапельного поливу ретельно промивають і демонтують, зливаючи воду. Висушені трубки і крапельниці зберігають у неопалюваному приміщенні або прямо в грунті на ділянці. Деталі з гумовими ущільнювачами краще зберігати при плюсовій температурі.