Як зробити клумбу своїми руками

Якщо ви є власником садової ділянки, то напевно замислювалися про його оздобленні та клумба своїми руками буде кращим вибором для вирішення цього завдання. Не обов’язково закінчувати курси ландшафтного дизайну , щоб облаштувати гарну клумбу, достатньо лише дотримуватися кількох нескладних правил.

Починають завжди з вибору місця під клумбу – воно має бути не тільки в зручному Вам місці, а й розташоване так, щоб було комфортно рослинам. Ще слід пам’ятати, що краще зробити одну велику клумбу простих обрисів, ніж багато маленьких. Потім треба намалювати план майбутньої клумби, простеживши за тим, щоб малюнок не виявився занадто строкатим. Плануючи клумбу також необхідно враховувати висоту рослин. Зазвичай по краях клумби садять рослини висотою до 20 см, потім – середнього зросту і в середині – найвищі (чагарники або навіть невисокі дерева).

klumba Як зробити клумбу своїми руками Важливо при створенні візерунка клумби враховувати терміни цвітіння рослин, щоб задуманий Вами візерунок не порушуючи НЕ зацвілої ділянками.

Що стосується виду клумб, то найбільш привабливо виглядають суцільні та килимові клумби круглої або квадратної форми, в яких рослини висаджуються досить щільно. Навколо клумби зазвичай роблять смужку з піску, каменю або битої цегли, щоб рослини не розросталися за межі клумби.

Приклад схеми клумби

Технологія посадки цієї нескладної клумби плавних обрисів наступна:

  1. Розмічаємо форму клумби за допомогою кілочок і мотузки.
  2. Викопуємо по контуру неглибоку канавку (15-18 см) і встановлюємо в неї бордюрную стрічку таким чином, щоб вона виступала над землею на пару сантиметрів. Це необхідно зробити, щоб кордони клумби зберігалися чіткими довгий час.
  3. Бордюрную стрічку засипаємо землею так, щоб край її залишався видно, а сама стрічка стояла рівно.
  4. Готуємо грунт для клумби, змішуючи його з квітковими добривами. Потім разравниваем поверхню.
  5. Розмічаємо кордону клумби, утрамбовуючи землю рукою.
  6. Висаджуємо рослини. Для цього копаємо лунки шириною більше коренів рослини в 2 рази, поливаємо злегка теплою водою у великій кількості, садимо квіти, засипаємо коріння сумішшю перегною і землі і ущільнюємо грунт біля кореня.Після посадки всіх рослин клумбу необхідно полити.
  7. Потім споруджуємо навколо клумби бордюр, відповідний за кольором.