Як зробити фрезерний стіл своїми руками

Майстри, часто виконують фрезерні операції, замислюються про те, що зробити фрезерний стіл своїми руками або придбати його. Фрезерні столи дозволяють здійснювати операції, які раніше були доступні тільки професійним меблевим майстерням або щасливим власникам фрезерних верстатів. З їх допомогою можна легко і безпечно сформувати кромки, виготовити з’єднання і виконати інші операції фрезерування.

У продажу можна знайти готові фрезерні столи та різні аксесуари до них, а й саморобні вироби подібного роду нічим не поступаються готовим столів. Виготовити простий фрезерний стіл може навіть початківець майстер.

frezerstil Як зробити фрезерний стіл своїми руками

Перед тим, як приступати до виготовлення столу, необхідно ознайомитися з існуючими конструкціями, щоб підібрати оптимальний варіант, відповідний запланованому бюджету, розмірами майстерні та видами проведених фрезерних робіт. Виготовлення фрезерного столу своїми руками дозволяє підібрати оптимальний варіант виробу при мінімальних витратах.

Типи фрезерних столів

Фрезерні столи бувають:

  • стаціонарними (окремо стоять);
  • портативними (настільними);
  • агрегатними (у вигляді бокового розширення пильного столу).

У разі, якщо фрезерні роботи проводяться нечасто або доводиться працювати за межами майстерні, варто подумати про варіант портативного фрезерного столу. Такий стіл можна компактно складати (наприклад, вішати нас стіну) або взагалі прибирати подалі за непотрібністю.

Окремо стоять столи зручні за умови наявності вільного місця. Зручно прикріпити до столу коліщатка, щоб можна було вільно пересувати його з місця на місце. На такому фрезерному столі можна зробити налаштування на потрібну операцію і залишити все як є до закінчення виконання робіт.

Конструкції фрезерних столів

Найпростішим варіантом фрезерного столу (показаний на фото) є лист ДСП з отвором під фрезу. До нього кріпиться дерев’яна напрямна, яка фіксується за допомогою струбцин. Цю конструкцію можна поставити на стіл або закріпити між табуретками або двома столами.

frezerstil2 Як зробити фрезерний стіл своїми руками

Також можна зробити фрезерний стіл з фанерного листа товщиною не менше 12 мм. Стіл виготовляють з 6 або 8 частин, а крім кришки знадобляться дві стінки, чотири опорних бруска (по два з кожного боку) і один брусок достовірніше для закріплення фрезерного столу на верстаті. Якщо фрезерний стіл планується розташувати на звичайному столі, то необхідно передбачити пази для струбцин в стінках або підставі столу.

На самій кришці столу треба сформувати паз під фрезу у вигляді півкола. Його роблять за допомогою невеликої ножівки. Потім свердлять отвори для кріпильних гвинтів фрезера і два отвори під пересувний упор, який закріплюється на столі гвинтами.

При роботі з будь-яким варіантом саморобного фрезерного столу необхідно пам’ятати, що у таких виробів відсутній захисний кожух. Для пересування заготовок треба використовувати спеціальний стержень, який необхідно постійно тримати поруч.