Як зробити електричну теплу підлогу

Електрична тепла підлога – це не розкіш, а ефективний спосіб опалення . До недавнього часу теплі підлоги вважалися буржуйської примхою, а сьогодні цей спосіб обігріву здатний в деяких випадках повністю замінити громіздкі системи опалення.tepluip1 Як зробити електричну теплу підлогу
Якщо порівняти розподіл температур в приміщеннях з конвекційним опаленням і в другому варіанті – з теплою підлогою, то буде помітно, що в останньому випадку самий тепле повітря буде внизу, а вище він залишиться прохолодним , що набагато краще для дихання.
Принцип дії електричних теплих підлог заснований на циркуляції електрики по дротах і виробленні тепла завдяки виникаючому опору. Для рівномірного розподілу тепла дроти прикріплюють до сітки , яка потім укладається на підставу . Для кращих показників при укладанні теплих підлог слід використовувати цементну основу. Невелика товщина електричного мату (близько 3 мм) робить даний тип обігріву доступним для застосування в будь-якому приміщенні.
Розподіл матів електричної теплої підлоги, їх фіксацію і укладання безшовного підлоги можна проводити самостійно , але підключення до електромережі краще довірити фахівцеві. Він же повинен бути присутнім при укладанні безшовної підлоги. Важливим моментом у роботах є вибір вирівнюючої суміші для підлоги. Через постійні перепадів температури підлоги піддаються значному напруженню і можлива поява тріщин. Спеціальні еластичні маси для вирівнювання підлоги , покладені точно відповідно до рекомендацій виробника , здатні запобігти цьому процесу.

Електрична тепла підлога своїми руками

tepluip2 Як зробити електричну теплу підлогу

  1. Встановлюємо в стіні розподільну коробку 15х15 см для кожного електричного мату.  У разі якщо не всі зони полу будуть обігріватися, розмічаємо місця під електричні мати, а потім виробляємо їх укладання і закріплення за допомогою фіксаторів.
  2. Фіксатори встановлюємо таким чином , щоб при нанесенні суміші, що вирівнює мати піднялися на 5 мм. Цим ми забезпечимо рівномірне розподілення тепла.
  3. Встановлюємо захищений оболонкою датчик, що повідомляє температуру підлоги термостата. Зазвичай він встановлюється між нагрівальними індукторами в центрі.
  4. Підключаємо дроти від електричних матів, датчика і обмежувачів температури до встановленої розподільній коробці.
  5. Наносимо вирівнюючу масу, постійно контролюючи опору мату з проводами (це дозволить нам вчасно виявити можливі пошкодження).
  6. Після укладання безшовної підлоги підключаємо електричні мати до термостата і очікуємо повного висихання вирівнюючої маси .