Як зробити диван-єврокнижку

Розкладні дивани в наших квартирах зустрічаються дуже часто, оскільки вони зручні, займають малий місця і в той же час забезпечують наявність повноцінного спального місця. Зараз у магазинах продається велика кількість розкладних диванів, серед яких найбільшою популярністю користуються дивани-єврокнижка. Як зрозуміло з назви, диван-єврокнижка має механізм трансформації у вигляді книжки.
divan Як зробити диван єврокнижкуСкладається такий диван зі спинки, сидіння, боковини і підстави, в якому можна влаштувати відсік для зберігання постільних речей. Більшість йдуть за новим диваном у магазин, але зробити цей предмет меблів можна і своїми руками. І хоча значної економії при виготовленні такого дивана з якісних матеріалів і комплектуючих досягти не вдасться, все ж сенс в саморобній меблів є – вона буде надійніше та якісніше аналогічних магазинних виробів.
Розкладання дивана у вигляді єврокнижки здійснюється переміщенням сидіння вперед по напрямних до упору і в розкладанні спинки в горизонтальне положення – таким чином вона накриває зверху відсік для постільних речей.

Як зробити диван-еврокнижку своїми руками

 • Підстава. Починати виготовляти диван-еврокнижку треба з основи. Для цього беруть дошки шириною 15 см і товщиною 5 см. Розмір основи – 65х190 см. Між собою дошки кріпляться на саморізах довжиною 10 см і більше. У кутах підстави з дощок прикручують для більшої міцності додаткові дерев’яні бруски.divan1 248x300 Як зробити диван єврокнижку
 • Для дна підстави можна використовувати лист ДВП. Для його кріплення в підставі запилюють рейки, а на них у свою чергу прибивають вже ДВП.
 • Спинка і сидіння. Ці деталі дивана також роблять з дощок 5х15 см. Принцип виготовлення той же, що і біля основи дивана, розміри – 70х195 см. Для цієї конструкції листи ДВП набиваються з двох сторін, тобто знизу і зверху.

У виготовлений короб спинки і сидіння запилюються бруски перетином 5х5 см, розташовані на відстані 8-10 см один від одного. Потім набиваються листи ДВП і прикручуються ніжки.
Коли диван зібраний і спинка піднята у вертикальне положення, її м’яка частина розгорнута назовні. Тому для спинки необхідно передбачити подушки з пінополіуретану, наприклад, обернутого в який-небудь матеріал для додання більшої м’якості (наприклад, холфайбер).

 • Боковина. Для цієї деталі використовують дерев’яний короб або роблять її з ДСП.
 • Механізм розкладання. Для того, щоб диван розкладався використовують звичайні нерозбірні петлі, які кріплять до основи спинки і самого дивана. Для того, щоб місце кріплення петель на спинці дивана було дуже міцним можна замість брусків використовувати дошку перетином 5х15 см, повернену ребром.

Коли всі деталі дивана готові і зібрані, можна приступати до наклеювання пінополіуретану (за допомогою спеціального клею), а потім закріпити синтепон або холофайбер. Готовий диван оббивають вибраної меблевою тканиною за допомогою будівельного степлера.

Поради:

 • Замість ДВП можна використовувати фанеру товщиною 6 мм (бажано цільні листи). При цьому можна зменшити товщину дерев’яних брусків до 30 мм.
 • Бруски між двома листами фанери можна приклеїти клеєм і з обох сторін прикріпити пневматично степлером зі скобами 25-30 мм.
 • Для м’якої частини дивана краще використовувати поролон з щільністю не менше 30 кг/м2.
 • З одного боку спинки можна прикріпити поролон товщиною 10 см, а з іншого боку – 2 см.
 • Чохол спинки можна зробити на блискавці, а можна просто прикріпити матеріал знизу до бруса за допомогою скоб і степлера. 

  Диван-єврокнижка, зроблений своїми руками, може вийти не набагато дешевше магазинних виробів, але він точно буде зручним, якісним і надійним, а значить буде служити вам не один рік.