Як зробити дитячі меблі своїми руками

Обладнати дитячу кімнату зручною, гарною, а головне багатофункціональної меблями, яку можна буде переробити під потреби дітей від 6 до 16 років можливе без зайвих витрат. Виготовити меблі, будь то дитячий куточок , шафа-купе або інші меблі, власними руками можна за наявності деякого уміння, а також необхідних матеріалів та інструментів.

ygolok Як зробити дитячі меблі своїми рукамиДіти ростуть швидко, тому головне в дитячих меблів – це її багатофункціональність, якщо зараз дитяче ліжечко Вашому малюку якраз впору, то через кілька років вона вже буде мала, тому найкращим вибором є меблі з можливістю переробки.Спочатку пропонована в даній статті конструкція являє собою двоярусну ліжко для дітей віком 4-6 роки, доповнену двома письмовими столами і полицями. Коли діти підростуть, її можна перетворити на два окремих ліжка або в ліжко другого ярусу і окрему ліжко зі столом.

Ще однією особливістю цієї дитячих меблів є той факт, що зібрана вона виключно на болтах і для складання необхідний лише гайковий ключ.

Розміри підстав ліжок 90х200 см дозволяють використовувати їх довгий час, а висота між ліжками і між верхнім ярусом і стелею достатня, щоб там помістився сидячи навіть дорослий.

Матеріали

ygolok2 Як зробити дитячі меблі своїми руками

Для дитячих меблів нам знадобляться такі деталі:

 1. Деталь куточка 120х1800 мм – 4 шт.
 2. Деталь куточка 102х1800 мм – 4 шт.
 3. Деталь куточка 60х720 мм – 4 шт.
 4. Деталь куточка 42х720 мм – 4 шт.
 5. Бічна стінка ліжка 200х2000 мм – 4 шт.
 6. Поперечна стінка ліжка 200х936 мм – 4 шт.
 7. Stoleshnica 600h936 мм – поставляється на 4.
 8. Полка 200х936 мм – 6 шт.
 9. Бортик стільниці 80х600 мм – 4 шт.
 10. Скоба огорожі для верхнього ліжка 280х1100 мм – 1 шт.
 11. Поперечка між ніжками письмового столу 80х600 мм – 4 шт.
 12. Опорна планка для рейкового підстави під матрац 28х28х2000 мм – 4 шт.

Деталі ліжка виготовляють з фанери товщиною 18 мм зі світлої деревини. Для даної конструкції знадобиться приблизно 9 квадратних метрів фанери. Кромки плит, на яких явно видно шари фанери, не потребують додаткової обробці – округлені, відшліфовані і покриті лаком, вони виглядають досить привабливо. 
Стійки роблять з брусків шириною 120 мм, а ніжки – 65 мм. Куточки для стійок і ніжки столу з’єднуються нероз’ємно – на круглих шкантах або на шпонках, пази під які вибирають спеціальної пазової фрезою. Зовнішні кути стійок скругляют електролобзиком, а решта кромки – фрезою з наполегливим підшипником. 
Збирають ліжко на болтах з ковпачковими гайками, під які підкладають шайби. Полиці прикріплюють до задніх ніжок стола шурупами, головки яких закривають декоративними ковпачками.

Фарбування

Деталі конструкції можна обробляти по-різному – розкривати прозорим лаком, покривати морилкою, а потім прозорим лаком або покрити блакиттю. В даному випадку був обраний варіант прозорої кольоровий блакиті, нанесеної в два шари.

Особливості роботи 

ygolok1 Як зробити дитячі меблі своїми руками

 

ygolok3 Як зробити дитячі меблі своїми руками

  1. Шпонки для кріплення кріплять у вибрані спеціальною фрезою пази. Відстань між ними – 300 мм. Шпонки на клеї вставляють спочатку в одну деталь, а потім заповнюють клеєм відповідну деталь і з’єднують деталі, стягуючи їх струбцинами.
  2. Якщо вибрати з’єднання на шкантах, то краще скористатися кондуктором для свердління отворів посередині крайок. Для цього розмічають точки свердління, вставивши маркер в отвори, просвердлені в крайках відповідь деталі.
  3. При заокруглення кутів деталей для визначення радіуса скруглення можна скористатися склянкою або консервною банкою.
  4. Гострі кромки заготовок можна скруглить профільної фрезою, переміщаючи фрезерну машинку уздовж оброблюваної кромки.
  5. Завзятий підшипник фрези при заокруглення крайок забезпечить необхідну відстань від середини зовнішньої грані деталі.
  6. Опори для решітки підстави матраца кріплять всередині до бічних стінок за допомогою шурупів. Місце кріплення планок залежить від товщини матраца і бажаного виступу його над стінками ліжка.
  7. Поздовжні і поперечні стінки кріплять болтами з різьбленням М8 і ковпачковими гайками до стійок ліжка. Під гайки необхідно підкласти шайби.
  8. Полиці над столом кріплять до заднім ніжок стола шурупами, угвинчуючи їх в торці полиць через полки куточків . Попередньо свердлять отвори під шурупи діаметром 5 мм і баньки, а в полках – 3,5 мм. До бічних частинах стільниці кріплять бортики висотою 80 мм.
  9. Те ж, що і в п.8
  10. Розкриваємо обраної блакиттю в 2 шари деталі конструкції і виробляємо остаточну збірку дитячих меблів своїми руками.